مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین استرالیا

 

 

ویزای والدین استرالیا
ویزای والدین استرالیا

اغلب افرادی که والدین آن‌ها، خارج از استرالیا زندگی می‌کنند می‌خواهند که والدینشان به استرالیا مهاجرت کنند تا به آن‌ها نزدیک‌تر باشند. به این منظور دولت استرالیا 6 نوع ویزای مختلف برای والدین افراد مقیم استرالیا در نظر گرفته است که از این طریق بتوانند برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند. متقاضیان ویزای والدین استرالیا می‌بایست حتماً توسط فرزند یا همسر فرزند خود که شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم استرالیا هستند، اسپانسر شوند. اسپانسر این افراد می‌بایست حداقل به مدت دو سال قبل از درخواست این ویزا در استرالیا نیز زندگی کرده باشد. جدا از بحث اسپانسر،‌ متقاضی می‌بایست از مرحله‌ی تست بالانس فامیلی با موفقیت عبور کند. عبور از این مرحله بدین معنی است که حداقل نصف از فرزندانشان ساکن استرالیا باشند یا تعداد فرزندانی که در خاک استرالیا زندگی می‌کنند، بیشتر از سایر کشورها باشد.

انواع ویزای مهاجرتی والدین به استرالیا:

  • ویزای 864 استرالیا
  • ویزای 804 استرالیا
  • ویزای 884 استرالیا
  • ویزای 173 استرالیا
  • ویزای 143 استرالیا
  • ویزای 103 استرالیا

 

معرفی ویزای 864 استرالیا

با توجه به طولانی بودن صف انتظار ویزای 103 استرالیا و همچنین ویزای 804 استرالیا از خانواده ویزاهای والدین استرالیا ، بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین استرالیا را می توان ویزاهای Contributory استرالیا عنوان کرد زیرا زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه ی بیشتری نسبت به دو ویزای والدین استرالیا نیاز دارند. ویزاهای Contributory استرالیا با دیگر ویزاهای والدین استرالیا از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد. ویزای 864 استرالیا و یا ویزای والدین سالخورده استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا می باشد که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت نامحدود در استرالیا زندگی کند. همانطور که از نام ویزای 864 استرالیا مشخص است، ‌متقاضی می‌بایست سن بازنشستگی در استرالیا را گذرانده باشد. برای دریافت ویزای 864 استرالیا از دو مسیر درخواست مستقیم و غیرمستقیم می‌توان اقدام کرد. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که در زمان درخواست ویزای 864 استرالیا شما باید در خاک استرالیا باشید.

برای دریافت ویزای 864 استرالیا باید متقاضیان در ابتدا سه شرط را داشته باشند:

ابتدا باید در سن بازنشستگی استرالیا باشند

متقاضی باید فرزندی در استرالیا داشته باشند که شهروند استرالیا، یا مقیم استرالیا با حداقل 2 سال سابقه زندگی در استرالیا، و یا شهروند نیوزلند با سابقه حداقل 2 سال زندگی در استرالیا باشد.

متقاضیان باید بیش از نیمی از فرزندانشان در استرالیا باشند یعنی در تست بالانس خانواده جواب مثبتی را کسب کنند.

مزایای ویزای 864 استرالیا

بطور نامحدود در استرالیا بمانید.

کار و تحصیل در استرالیا

ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشت عمومی استرالیا ،  Medicare

از بستگان خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند.

در صورت واجد شرایط بودن ، درخواست  تابعیت استرالیا را بدهید.

 

معرفی ویزای 804 استرالیا

ویزای 804 استرالیا مطابق ویزای والدین استرالیا با ساب کلاس 103 می باشد با این تفاوت که در ویزای 804 استرالیا شما می بایست به سن بازنشستگی استرالیا رسیده باشید. سن بازنشستگی در استرالیا با توجه به تاریخ تولد فرد از 65 سال و نیم تا 67 سال متفاوت خواهد بود. بررسی مدارک و صدور ویزا به دلیل حجم بالای متقاضی و ظرفیت محدود سالیانه، معمولاً 30 سال به طول می‌انجامد. در زمان درخواست والدین باید در استرالیا باشند.

برای دریافت ویزای 804 استرالیا باید متقاضیان در ابتدا سه شرط را داشته باشند:

برای شروع باید ابتدا در سن بازنشستگی استرالیا باشند.

متقاضیان باید در تست بالانس خانواده جواب مثبتی را کسب کنند یعنی باید بیش از نیمی از فرزندانشان در استرالیا باشند .

متقاضی باید فرزندی در استرالیا داشته باشند که شهروند استرالیا، یا مقیم استرالیا با حداقل 2 سال سابقه زندگی در استرالیا، و یا شهروند نیوزلند با سابقه حداقل 2 سال زندگی در استرالیا باشد.

 

ویژگی های ویزای 804 استرالیا

اخذ اقامت دائم استرالیا

امکان کار و تحصیل در استرالیا

ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشت عمومی استرالیا ،  Medicare

از اعضای خانواده خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند

در صورت واجد شرایط بودن ، درخواست شهروندی استرالیا را بدهید.

 

معرفی ویزای 884 استرالیا

ویزاهای 103 استرالیا و همچنین ویزای 804 استرالیا یک ویژگی منفی دارند و آن هم طولانی بودن صف انتظار آن می باشد به همین منظور بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را می‌توان ویزاهای Contributory استرالیا عنوان کرد که زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو ویزای دیگر دارند. ویزاهای Contributory استرالیا با دیگر ویزاها والدین استرالیا از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد. ویزای 884 استرالیا یک ویزای اقامت موقت استرالیا می باشد که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت دو سال در استرالیا زندگی کند. این ویزا قابلیت تجدید و یا تمدید نخواهد داشت و متقاضی باید در مدت این دو سال برای دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. از دیگر شرایط دریافت این ویزا، حداقل سن متقاضی است که می‌بایست از سن بازنشستگی در استرالیا گذشته باشد. سن بازنشستگی در استرالیا با توجه به سال تولد از 65 سال و نیم تا 67 سال می‌توانند متفاوت باشد.

 

مزایای ویزای 884 استرالیا

کسب اقامت موقت استرالیا به مدت دو سال

کار و تحصیل در استرالیا

مسیری برای کسب اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 864 استرالیا

 

معرفی ویزای 173 استرالیا

با توجه به طولانی بودن صف انتظار ویزا‌های ساب‌کلاس 103 و 804، بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را می‌توان ویزاهای Contributory عنوان کرد که زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو ویزای دیگر دارند. ویزاهای Contributory با دیگر ویزاها از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد. ویزای 173 استرالیا یک ویزای اقامت موقت استرالیا است که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت دو سال در استرالیا زندگی کند. ویزای 173 استرالیا قابلیت تجدید و یا تمدید نخواهد داشت و متقاضی باید در مدت این دو سال برای دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. هزینه‌ی ثبت نام و تشکیل پرونده برای این ویزا 2490 دلار و هزینه‌ی ثانویه و صدور ویزا 29130 دلار استرالیا در حال حاضر است.

 

شرایط لازم برای ویزای 173 استرالیا

اولین شرط داشتن یک اسپانسر می باشد که در اینجا فرزندان شما محسوب می شود.

بیشتر فرزندان شما در استرالیا باشند و تست بالانس فامیلی BALANCE OF FAMILY TEST را مثبت گذرانده باشید.

متقاضی زمان درخواست ویزای 173 استرالیا بایستی خارج از استرالیا باشد. شما در شرایطی می توانید از داخل استرالیا نیز درخواست خود را جهت ویزای 173 استرالیا اعلام کنید که ویزای موقت شما اجازه درخواست ویزای دیگری را در زمان حضورتان در استرالیا به شما داده باشد. شما در زمان صدور ویزا نیز بایستی خارج از استرالیا باشید.

 

مزایای اخذ ویزای والدین استرالیا ۱۷۳ می توانید :

اقامت موقت استرالیا به مدت 2 سال

کار و تحصیل در استرالیا

ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا، Medicare

از زمان اعطا ویزای به مدت دو سال می توانید چندین بار از استرالیا سفر کنید.

مسیری برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 143 استرالیا

 

معرفی ویزای 143 استرالیا

با توجه به طولانی بودن صف انتظار ویزاهای ساب‌کلاس 103 و 804، بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را می‌توان ویزاهای Contributory عنوان کرد که زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو ویزای دیگر دارند. ویزاهای Contributory با دیگر ویزاها از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد.

ویزای 143 استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا است که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت نامحدود در استرالیا زندگی کند. برای دریافت ویزای 143 استرالیا از دو مسیر درخواست مستقیم و غیرمستقیم می‌توان اقدام کرد. در مسیر درخواست مستقیم، فرد برای تشکیل پرونده می‌بایست مبلغ 3695 دلار و هنگام صدور ویزا نیز مبلغ 43600 دلار استرالیا پرداخت کند. مسیر غیرمستقیم برای افرادی است که ویزای اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای 173 استرالیا را دریافت کرده‌اند و تا قبل از مدت 2 ساله‌ی این ویزا برای اقامت دائم استرالیا اقدام نموده‌اند، در این حالت هنگام تشکیل پرونده مبلغ 3695 دلار استرالیا و هنگام صدور ویزا 19420 دلار پرداخت می‌نمایند.

 

شرایط لازم برای ویزای 143 استرالیا

شما باید یک اسپانسر داشته باشید . متقاضیان بایستی تحت اسپانسری فرزند خود قرار گیرند. اسپانسر بایستی دو سال قبل از ثبت درخواست برای این ویزا به صورت قانونی در استرالیا زندگی کرده باشد.

دارای ویزای والدین استرالیا 173 باشید.

بیش از نیمی از فرزندان متقاضی باید مقیم دائم استرالیا باشند.

 

مزایای ویزای 143 استرالیا

ویزای 143 استرالیا به شما و اعضاء خانواده شما اجازه می دهد که به صورت دائم در استرالیا زندگی کنید.

اقامت دائم استرالیا

در استرالیا مشغول کار و تحصیل شوید.

از سرویس مراقبت های پزشکی (مدیکر) استفاده کنید.

درصورت داشتن شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنید.

اسپانسر بستگان واجد شرایط خود جهت اقامت دائم شوید.

تا پنج سال از تاریخ صدور ویزا از و به استرالیا سفر کنید.

 

معرفی ویزای 103 استرالیا

ویزای 103 استرالیا به دلیل هزینه‌ی پایین آن، یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا است. دولت استرالیا بعد از بررسی‌هایی که در سال‌های گذشته انجام داده است و به دلیل افزایش میانگین سنی این کشور به خاطر تعداد بالای مهاجرین توسط ویزای 103 استرالیا محدودیت‌های زیادی را برای این ویزا در نظر گرفته است و به دلیل حجم بالای متقاضی، عموماً رسیدگی به پرونده‌ها و صدور ویزای 103 استرالیا نزدیک به 30 سال به طول می‌انجامد. ویزای والدین استرالیا 103 به والدینی که فرزندشان شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند واجد شرایطی است که در استرالیا اقامت دارد، اجازه می دهد در استرالیا زندگی کنند.

 

شرایط ویزای 103 استرالیا

باید یک اسپانسر داشته باشید.

شرایط مثبتی در تست بالانس فامیلی کسب کنید به این صورت که بیش از نیمی از فرزندان شما در استرالیا باشند.

 

مزایای ویزای 103 استرالیا

امکان کار و تحصیل در استرالیا

کسب اقامت دائم استرالیا

ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا، Medicare

حمایت از اعضای خانواده خود برای آمدن به استرالیا

اگر واجد شرایط بودید، اقدام برای اخذ شهروندی استرالیا نمایید.

 

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش پنجم

رزومه نویسی بخش پنجم

چگونه احتمال رد شدن رزومه را به حداقل برسانید؟ گاهی موارد پیش افتاده ای، موجب …