کارهای قبل از مهاجرت به استرالیا پس از اخذ ویزا

1. تمام مدارک مهم و قانونی خود مانند مدارک شغلی، شناسنامه ، کارت ملی، سندازدواج، مدارک بانکی و اسناد مورد نیاز ، گواهینامه و مدارک بیمه ی خود را جمع آوری و در لوازم سفر خود قراردهید.

2. تمام مدارک هویتی خود را کپی برابر اصل نمایید و فایل مدارک خود را به صورت الکترونیکی در حافظه ی USB ذخیره نمایید تا در صورت نیاز به ارسال فایل ها از طریق ایمیل و … دچار مشکل نشوید.

3. تمام مدارک پزشکی و دندانپزشکی ، اعم از کپی نسخه های درمانی خود را جمع آوری نمایید. همچنین از جمع آوری پرونده های سلامتی و بهداشتی فرزندان خود مانند کارت واکسیناسیون، گواهی تولد و … اطمینان حاصل نمایید.

4. در صورت مصرف داروی خاص، تا زمان پیدا شدن پزشک مورد نظر خود در استرالیا، داروی مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.

5. اصل و کپی مدارک تحصیلی فرزندان، رزومه، گواهی های شغلی و مدارک تحصیلی خود را جمع آوری نمایید. تمام مدارک را اسکن کرده و در حافظه ی USB ذخیره نمایید تا حجم مدارکی که به صورت فیزیکی حمل می کنید کاهش یابد.

6. به امور منزل خود در ایران مانند چک کنتور آب، برق، گاز و امور مربوط به تلفن، اینترنت و …  رسیدگی نمایید.

7. بستن حساب های بانکی خود در ایران را مورد بررسی قرار دهید. در صورتیکه تمایل به باز نگه داشتن حساب های بانکی خود دارید از به روز بودن امضا و ایمیل های بانکی و تاریخ انقضای کارت های بانکی اطمینان حاصل نمایید.

8. در صورت تمایل، بیمه ی خانه، ماشین و … را لغو نمایید. همچنین میزان اعتبار بیمه عمر خود در استرالیا را بررسی نمایید.

9. مدارک بازنشستگی و مستمری خود را جمع آوری و به روز نمایید . همچنین اعتبار این مدارک را در استرالیا بررسی نمایید.

10. اطلاعات ایمیل خود را به روز نمایید و مخاطبین خود را از آدرس و اطلاعات تماس جدید خود آگاه نمایید.

11. قبل از خروج از کشور، یک آدرس ایمیل مستقل برای خود بسازید و اطلاعات مهمی مانند اسم، تلفن تماس، آدرس و … مخاطبین و دوستان خود را در آن ذخیره کنید. همچنین می توانید این اطلاعات را در حافظه USB نیز ذخیره نمایید.

12. جهت دریافت مشاوره های مالیاتی و سایر اقدامات حقوقی و مالی لازم، با حسابدار خود در ارتباط باشید و آدرس و اطلاعات تماس جدید خود را به آن ها ارائه دهید.

13. در صورت داشتن وکیل, او را از زمان جا به جایی ، سفر و اطلاعات تماس جدید خود آگاه نمایید. همچنین می توانید اسناد حقوقی خود را به روز نمایید.

14. در صورتی که قصد اجاره ملک در استرالیا را دارید بهتر است یک نامه ی مرجع دریافت نمایید. چنانچه قبلا اقدام به اجاره ی ملک نموده اید از مدیر یا صاحب اموال خود نامه ی مرجع دریافت نمایید. در صورتی که صاحب ملک اجاره ای هستید از مدیر اموال خود نامه ی مرجع دریافت نمایید.

15. در صورتی که قصد اجاره ملک را دارید، هزینه ی اجاره ی حداقل 6 تا 8 هفته را در بودجه ی انتقالی خود در نظر بگیرید.

16. کارهای حقوقی , انحصار وراثت و یا دادن وکالت را در ایران انجام دهید .

17. به سلامت دندان های خود رسیدگی فرمایید. هزینه ی دندانپزشکی در استرالیا بسیار گران است.

 

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش پنجم

رزومه نویسی بخش پنجم

چگونه احتمال رد شدن رزومه را به حداقل برسانید؟ گاهی موارد پیش افتاده ای، موجب …