انتقال اسباب و لوازم زندگی به استرالیا

انتقال اسباب و لوازم زندگی به استرالیا

تعداد زیادی شرکت های جابه جایی اسباب و لوازم در سطح بین المللی وجود دارند که می توانید در انتقال لوازم خود به استرالیا از آن ها کمک بگیرید . به این نکته توجه داشته باشید که لزوما ارزان ترین آن ها بهترین نیست.

در جابه جایی لوازم خود توسط شرکت های جابه جایی، به دو نکته ی ذیل توجه داشته باشید:

1- تحویل لوازم چه زمانی خواهد بود .

2- جزئیات مربوط به بیمه ی لوازم خود توسط شرکت مربوطه را چک نمایید . همچنین موارد مربوط به گمرک ، خروج لوازم از کشور مبدا و ورود به استرالیا را با شرکت منتخب خود بررسی نمایید .

اکیدا به شما توصیه می کنیم که در مورد تجربه ی قبلی افرادی که از این مسیر اقدام به جابه جایی لوازم خود کردند استفاده نمایید و نظرات و پیشنهادات آن ها را مورد بررسی قرار دهید .

اگرچه در هنگام مهاجرت به کشور جدید ، انتقال لوازم زندگی قبلی، احساس راحتی بیشتری را به وجود می آورد ، اما قبل از انتقال تمامی لوازم خود ، به هزینه های انتقال و همچنین خرید آن در استرالیا نیز دقت فرمایید .

قبل از انتقال کالاهای الکتریکی ، این موضوع را در نظر داشته باشید که ولتاژ برق موجود در استرالیا  230 ولت (50Hz)می باشد . بنابراین ممکن است جهت استفاده ی لوازم الکتریکی خود به آداپتور و یا ترنسفورمر احتیاج پیدا کنید . همچنین شکل پریز برق استرالیا 3 تایی می باشد.

از یک شرکت حمل و نقل برای انتقال اقلام خود به استرالیا استفاده نمایید .

از گوگل کمک بگیرید و شرکت های حمل و نقل مختلف را بررسی نمایید. بعضی از شرکت های بین المللی ابزارهای کاربردی برای بررسی هزینه های جابه جایی اقلام و لوازم مختلف در وبسایت خود قراردادند که می توانید از آن ها جهت برآورد کلی هزینه ها استفاده نمایید .

چه اقلام و لوازمی را می توان در استرالیا خرید ؟

شما می توانید هر اسباب و لوازمی که برای استفاده در منزل خود نیاز دارید را در استرالیا تهیه کنید . بنابراین قبل از انتقال اقلام خود به استرالیا هزینه ی انتقال آن ها در مقایسه با هزینه ی خرید آن ها در استرالیا را بررسی کنید .

جهت به دست آوردن قیمت حدودی اقلام مورد نیاز خود می توانید فروشگاه های آنلاین را بررسی نمایید . فروشگاه های آنلاین بسیاری جهت خرید لوازم الکتریکی و خانگی در استرالیا وجود دارد . همچنین امکان خرید لوازم دست دوم نیز همچنان وجود دارد .

قبل از رفتن به استرالیا اسباب و لوازم خود را بفروشید .

در صورتی که تصمیم بر عدم انتقال وسایل خود به استرالیا گرفتید، می توانید آن ها را بفروشید تا درآمد ناشی از آن به هزینه های جابه جایی شما کمک کند . وبسایت های بسیاری در ایران مانند شیپور و دیوار می تواند به شما در این زمینه کمک کند .

چه اقلامی را می توان به استرالیا انتقال داد ؟

استرالیا دارای قوانین سخت گیرانه ای در زمینه ی ورود مواد غذایی ، مواد گیاهی و حیوانی می باشد . همچنین محدودیت های دیگری در مورد اقلامی که می توانید به داخل استرالیا انتقال دهید وجود دارد که ممکن است نیاز به دریافت مجوز های خاصی باشد . بنابراین قبل از تصمیم گیری مبنی بر انتقال لوازم خود به استرالیا قوانین و مقررات مربوط به آن را بررسی نمایید .

بسته بندی اسباب و لوازم شخصی

1- همه ی لوازم و وسایل را قبل از بسته بندی لیست کرده و تمیز نمایید . لوازم شما در بدو ورود به استرالیا بازرسی و ارزیابی می شوند ، بنابراین تمام لوازم و وسایلی که درتماس با مواد غذایی ، گیاهان ، حیوانات، خاک ، محصولات حیوانی و … بوده است باید کاملا تمیز و خشک شود تا این اطمینان حاصل شود  که وسایل شما آلودگی هایی از این قبیل نخواهند داشت .

2- قبل از بسته بندی، کلیه لوازم چوبی خود را با دقت جهت وجود علائم حشرات مانند خاک اره، علامت ها، جویدگی، حفره های ایجاد شده و … بررسی نمایید .

چنانچه هر یک از این موارد را مشاهده کردید باید سریعا کلیه اقدامات لازم جهت برطرف کردن این مشکلات را شروع کرده و یا از انتقال آن وسیله به استرالیا منصرف شوید ، چنانچه تصمیم به برطرف کردن مشکل ایجاد شده گرفتید ، پس از انجام کار حتما یک تاییدیه از تکنسین فنی را نزد خود نگه دارید، زیرا ممکن است افسران استرالیایی فرودگاه در بدو ورود و پس از بررسی لوازم شما این گواهی را از شما درخواست کنند.

3- کلیه لوازم از قبیل ظروف تیز و برنده ، وسایل سرامیکی ، شکستنی ، شیشه ای و … که قابلیت آسیب دیدن و آسیب رساندن را دارند به صورت کامل بسته بندی ، عایق وایمن نمایید. بهتر است مواد آتش زا مانند تینر، حلال ها و … را  بسته بندی و منتقل نکنید.

4- بر روی تمام بسته بندی های خود برچسب عنوان و شناسایی الصاق نمایید .این کار به شما و شرکت های حمل و نقل کمک بسیاری می کند .به عنوان مثال لازم و ضروری است که بسته هایی شامل لوازم پزشکی، قابل اشتعال، شکستنی ،مواد غذایی مجاز و … دارای برچسب عنوان باشند. این کار ایمنی شما و افرادی که لوازم شما را حمل می کنند تامین می کند .

برای این کار بهتر است از خودکار و ماژیک استفاده نمایید زیرا این احتمال وجود دارد برچسب ها در مدت زمان جابه جایی جدا شوند .

5- تمامی بسته بندی ها و محتویات داخل انها را لیست کرده و یک کپی از آن را به همراه خود داشته باشید ، مطمئن شوید که اعداد بسته بندی ها با اعداد لیست شما همخوانی داشته باشد. ممکن است آفیسران استرالیایی فرودگاه لیست بسته ها و محتویات داخل هریک را از شما درخواست نمایند ، همچنین این کار هنگام باز کردن لوازم به شما کمک بسیاری می کند .

6- از جعبه ها و کارتن های قدیمی استفاده شده که در تماس با مواد غذایی ،خاک و هر نوع مواد طبیعی دیگری بوده اند، استفاده نکنید اما چنانچه از کارتن ها و جعبه های قدیمی استفاده میکنید مطمئن شوید که برچسب های قبلی حذف شده اند.

7- از فرآورده های چوبی و مواد آلی جهت بسته بندی لوازم خود استفاده نکنید.

طبق قوانین سازمان کشاورزی استرالیا، در هنگام بسته بندی وسایل و لوازم خود دو قانون اصلی را باید رعایت نمایید :

 قانون اول: گیاهان، حیوانات و لوازمی که به نحوی منشا حیوانی و گیاهی دارند، مانند فرآورده های چوبی ، برای استرالیا اهمیت زیادی دارد و قبل از ورود بازرسی می شوند.

قانون دوم: هر بخشی از لوازم و وسایل شما که در تماس با آب،مواد غذایی،  گیاهان ، حیوانات ،  خاک و … بوده است اهمیت دارد. به عنوان مثال کفش های استفاده شده، لوازم باغبانی، لوازم کوهنوردی ، کمپینگ و ….

 

در ادامه به برخی از مواردی که سازمان کشاورزی استرالیا اجازه ورود به آن ها را نمی دهد ، می پردازیم :

  • میوه و سبزیجات تازه
  • گیاهان زنده
  • دانه های کاشتنی کمیاب و ممنوعه
  • دانه های ناشناخته که در برخی از غذاها و ادویه ها به کار می رود .
  • حیوانات خانگی و زنده که نیاز به مجوز ورود دارند .
  • محصولات بیولوژیکی مانند برخی از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
  • محصولات فراوری شده با مواد شیمیایی و آلی
  • محصولاتی که آفت های گیاهی یا حیوانی را در بر دارند .

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش پنجم

رزومه نویسی بخش پنجم

چگونه احتمال رد شدن رزومه را به حداقل برسانید؟ گاهی موارد پیش افتاده ای، موجب …