ویزای بریجینگ استرالیا
ویزای بریجینگ استرالیا

ویزای بریجینگ استرالیا

ویزای بریجینگ استرالیا برای اقامت موقت

همانطور که می دانید برای سفر و یا مهاجرت به استرالیا، ویزاهای مختلفی در نظر گرفته شده است. برخی از این ویزاها موقت و برخی دائمی هستند. در بین انواع ویزای استرالیا، ویزای بریجینگ برای افرادی که در خاک استرالیا حضور دارند، نام آشناتر است. در حالت کلی چنانچه مهاجری در استرالیا اقامت داشته باشد و این اقامت موقت باشد، باید برای مدت زمانی که در استرالیاست درخواست ویزای بریج کند.

ویزای بریجینگ استرالیا با توجه به شرایط و درخواست مهاجر صادر می شود. بطور مثال ممکن است این ویزا برای افرادی صادر شود که ویزای موقت قبلی آنها(مثلا ویزای تحصیلی) منقضی شده است. در این صورت در فاصله زمانی صدور ویزای جدید(ممکن است مجددا موقت و یا دائم باشد) اخذا ویزا بریج الزامی ست. ویزای بریجینگ، ویزای اصلی محسوب نمی شود اما برای افرادی که مجبور به اقامت موقت در استرالیا هستند، کارگشا و مفید است. حتی افرادی که بصورت غیرقانونی وارد استرالیا شده اند باید تا زمانی که شرایط خروج آنها از کشور فراهم شود، این ویزا را دریافت کنند.

انواع ویزای بریجینگ Bridging:

ویزای بریجینگ Bridging یک ویزای موقت است که به فرد اجازه می دهد تا برای مدت زمانی مشخص در استرالیا اقامت کند. ویزای بریج شش نوع است با اخذ هر یک از آنها، حقوق متفاوتی خواهید داشت. معمولا ویزای موقت قبلی شما تاثیر زیادی در ویزای بریج دارد.

ویزا Bridging Visa A یا (BVA):

BVA یک ویزای موقت است که برای افرادی کاربرد دارد که با در اختیار داشتن ویزایی معتبر، متقاضی نوع دیگری از ویزا و یا تمدید آن هستند (یا درخواست استیناف خود را به محاکم و یا دادگاه های تجدید نظر تسلیم می کنند). در واقع این ویزا موقت است و فقط اجازه می دهد پس از اتمام ویزای اصلی در حالی که درخواست ویزای اصلی جدیدتان در حال بررسی ست، در استرالیا اقامت کنید.

ویزا Bridging Visa B یا (BVB):

ویزای BVB نیز یک ویزای موقت برای افرادی است که ویزای بریج BVA دارند و قصد دارند به خارج از استرالیا سفر کنند. در واقع ویزای بریج BVB اجازه ورود و خروج از استرالیا را می دهد در حالی که درخواست ویزای اصلی شما در حال بررسی ست. در صورتی که در مدت زمان اعتبار ویزا به استراليا برگرديد، می توانید به اقامت خود در استراليا ادامه دهید تا جواب نهایی درخواست ویزایتان اعلام شود.

ویزا Bridging Visa C یا (BVC):

ویزا بریج BVC برای افراد غیر مقیمی کاربرد دارد که به صورت غیر قانونی در استرالیا ساکن هستند و داوطلبانه پروندۀ تقاضای دریافت ویزای مشخصی را ارائه می دهند (یا درخواست استیناف خود را به محاکم و یا دادگاه های تجدید نظر تسلیم می کنند). این افراد پیش از این ویزای مشخصی نداشته اند و در صورتی که از استرالیا خارج شوند دیگر حق ورود به استرالیا را ندارند.

ویزا Bridging Visa D یا (BVD):

ویزای بریج BVD برای افراد غیر مقیمی کاربرد دارد که به صورت غیر قانونی در استرالیا ساکن هستند و قادرند در مدت ۵ روز برای یک ویزای اصلی‌ اقدام کنند. این ویزا به شما حق کار و حق برگشت به کشوردر صورت خروج را نمی دهد.

ویزا Bridging Visa E یا (BVE):

ویزای موقت BVE برای آن دسته از افراد غیر مقیمی که به صورت غیر قانونی در استرالیا ساکن هستند و قصد ترک استرالیا را دارند، صادر می شود. در واقع این ویزا به یک فرد مقیم غیرقانونی فرصت می دهد که شرایطی مانند تهیه بلیط هواپیما را برای ترک استرالیا فراهم کند.

ویزا Bridging Visa F یا (BVF):

ویزای BVF برای افرادی صادر می شود که به گفته پلیس می توانند در تحقیقات کشف جرم و اجرای عدالت کمک کنند. پلیسی که جرم در کشور محل خدمت او صورت گرفته می تواند با گواهینامه ماموریت جنایی به منظور تعقیب متهم به مدت 30 روز در استرالیا اقامت کند.

ویزا Bridging Visa R یا (BVR):

ویزای موقت BVR معمولا با مداخله وزارتخانه برای افرادی صادر می شود که در بازداشتگاه اداره مهاجرت استرالیا هستند و برای ترک استرالیا همکاری کرده اند ولی خروجشان به دلایل موجه هنوز امکان پذیر نشده است.

شرایط اخذ ویزای بریجینگ استرالیا

ویزای بریجینگ استرالیا نیز مانند سایر ویزاهای این کشور، با شرایط خاصی صادر می شود. برخی از این شرایط به شرح زیر هستند:

  • ویزای اصلی شما منقضی شده است و درخواست ویزای مجدد دارید.
  • برای لغو و یا اخذ ویزای جدید به دادگاه تجدید نظر اداری درخواست داده اید.
  • منتظر حکم نهایی محاکم و یا دادگاه های تجدید نظر درباره درخواست ویزای خود هستید.
  • از طریق وزارتخانه برای اموری باید در استرالیا باشید.
  • شما یک غیر شهروند غیرقانونی در استرالیا هستید و مدتی زمان لازم دارید که به طور داوطلبانه از استرالیا خارج شوید.

سوالات متداول در مورد ویزای بریجینگ استرالیا

1. چند روز پس از پایان ویزا می توان در استرالیا اقامت داشت؟
اگر تا 28 روز بعد از اتمام ویزای خود از استرالیا خارج نشوید، هر گونه درخواست برای ویزای استرالیا به دوره محرومیت 3 ساله منجر خواهد شد. یعنی تا سه سال آینده درخواست ویزای شما برای سفر به استرالیا یا اقامت در استرالیا رد می شود.
2. صدور ویزای BVB چقدر زمان می برد؟
این ویزا چند روزه صادر می شود اما با توجه به محدودیت زمانی سه ماهه، باید 2-3 هفته قبل از وقت سفرتان درخواست این نوع ویزا بریج را بدهید.
فرق ویزای بریج BVA و ویزای بریج BVB در چیست؟
3. در صورت اخذ ویزای بریج BVA پس از خروج از استرالیا با این ویزا نمی توانید دوباره به کشور وارد شوید اما در صورتی که ویزای BVB داشته باشید تا اعلام نتیجه بررسی ویزای درخواستی تان، امکان ورود و خروج به استرالیا را خواهید داشت.
4. آیا ویزای بریج BVA در استرالیا بصورت خودکار صادر می شود؟
در صورتی که در زمان پایان اعتبار ویزای موقت خود، متقاضی تمدید ویزا و یا دریافت ویزای دائم باشید با مراجعه به اداره مهاجرت بصورت قانونی، ویزایی 28 روزه بریج تا بررسی نهایی درخواستتان، برای شما صادر می شود.
5. هزینه ویزای بریج چقدر است؟
هزینه ویزای بریج حدودا 140 دلار استرالیاست.
6. آیا در طول ویزای بریج A می توان استرالیا را ترک کرد؟
این ویزای بریج، مجوز سفر نیست یعنی به شما اجازه ترک استرالیا را می دهد اما با این ویزا اجازه ورود به کشور را نخواهید داشت. بهتر است در این صورت قبل از سفر برای درخواست یکی از انواع ویزای موقت استرالیا اقدام کنید تا بتوانید به راحتی به کشور برگردید.

همچنین ببینید

مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

یکی از هزینه های حتمی و ضروری برای زندگی در استرالیا، اخذ مالیات توسط دولت …