هواپیمایی امارات تصمیم خود نسبت به متوقف کردن پروازهای مسافربری‌ را تغییر داد

هواپیمایی امارات تصمیم خود نسبت به متوقف کردن پروازهای مسافربری‌ را تغییر داد

شرکت هواپیمایی امارات ساعاتی پس از اینکه اعلام کرد؛ تمام پروازهای مسافربری‌اش را از روز چهارشنبه هفته جاری متوقف می‌کند، خبر داد که در تصمیم خود تجدیدنظر کرده است.

این شرکت روز یکشنبه سوم فروردین در اطلاعیه‌ای خبر داد که «درخواست‌هایی را از دولت‌ها و مشتریانش دریافت کرده است تا مسافران را بازگرداند» و از این رو به پروازهایش به ۱۳ مقصد از ۱۵۹ مقصد معمول خود ادامه خواهد داد.

هواپیمایی امارات افزوده که پروازهای این شرکت به بریتانیا، سوئیس، هنگ‌کنگ، تایلند، مالزی، فیلیپین، ژاپن، سنگاپور، کره‌جنوبی، استرالیا، آفریقای جنوبی، ایالات متحده و کانادا همچنان ادامه خواهد یافت.

این شرکت عصر دوشنبه اعلام کرده بود که به دلیل ویروس کرونا تمام پروازهای مسافربری‌اش را از روز چهارشنبه ۲۵ مارس به مدت سه ماه متوقف می‌کند.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس هواپیمایی امارات، در اطلاعیه‌ای گفته بود: «جهان به دلیل شیوع کووید- ۱۹ عملا وارد قرنطینه شده است. این وضعیت بحرانی بی‌سابقه‌ای از نظر دامنه و وسعت است: جغرافیایی، به علاوه از نقطه‌نظر بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی».

او افزوده بود: «ما اکنون در وضعیتی هستیم که تا زمان بازگشایی مرزها توسط کشورها و ایجاد اطمینان در زمینه مسافرت، نمی‌توانیم به شکل موثری خدمات هواپیمایی ارائه کنیم».

به گزارش رادیو فردا،شرکت هواپیمایی امارات در عین حال تاکید کرده بود که به نقل‌وانتقال کالا بویژه اقلام پزشکی به سرتاسر جهان ادامه می‌دهد، ضمن اینکه از حقوق کارکنانش خواهد کاست ولی شغلی را حذف نمی‌کند.

شیوع ویروس کرونای جدید باعث ابتلای ۳۰۰ هزار نفر در جهان شده و بیش از یک میلیارد نفر را خانه‌نشین کرده است. بسیاری از خطوط هوایی به دلیل قرنطینه شدن شهرها و حتی کشورها پروازهای خود را به حال تعلیق در آورده‌اند.

 

همچنین ببینید

کیت‌ تست کرونا در ۱۵ دقیقه در استرالیا

کیت‌های تست کرونا که در مدت ۱۵ دقیقه نتیجه آن مشخص می‌شود، به زودی در …