باز کردن حساب بانکی در استرالیا

برای باز کردن حساب بانکی در استرالیا، انجام چه اقداماتی لازم است؟

 

هنگامی که تصمیم به بازگشایی حساب بانکی در استرالیا دارید، می توانید به صورت آنلاین، از طریق تلفن همراه و یا با مراجعه به شعب بانک این کار را انجام دهید. در هر صورت شما متناسب با نوع حساب بانکی باید اطلاعات شخصی خود را همراه با جزییات کامل وارد نمایید.

با باز کردن حساب بانکی وارد توافقنامه ی قراردادی با مؤسسه مالی مورد نظرتان خواهید شد، بنابراین قبل از باز کردن حساب، باید تمامی ضوابط و شرایط قرارداد را مطالعه و قبول نمایید.

در صورتی که تمام اطلاعات مورد نیاز، شرایط و هویت را احراز نمایید، پروسه افتتاح حساب شما انجام می شود.

تکمیل چک هویتی:

قبل از باز کردن نخستین حساب بانکی در استرالیا، باید تمامی مدارک هویتی مورد نظر را به بانک ارائه دهید. شما می توانید این کار را پس از ورود به استرالیا و یا در برخی موارد خاص، در خارج از خاک استرالیا انجام دهید. این موضوغ در برخی از موسسات مالی مانند “وست پک” امکان پذیر است.

تا زمان تکمیل چک امنیتی و هویتی شما، فقط می توانید وجوه نقد را به بانک واریز نمایید و اجازه برداشت از حساب را نخواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارک شناسایی مورد نیاز، با بانک مورد نظرتان تماس حاصل نمایید.

انتقال وجه:

مسیرهای زیادی جهت انتقال پول به استرالیا وجود دارد. اگر حساب بانکی خود را قبل از ورود به استرالیا باز کرده اید قادر خواهید بود وجوه نقدی خود را به حساب جدیدتان منتقل سازید.

برای دسترسی به وجه نقد در حساب های بانکی استرالیایی راه های زیادی وجود دارد:

شعب بانک

در استرالیا مجبور نیستید به دنبال شعبه های بانک بگردید. در اغلب مراکز خرید بزرگ، شعب بانکهای اصلی و برخی بانکهای خارجی حضور دارند.

برای معاملات پیچیده تر مانند تبادل ارز خارجی و یا درخواست وام، مراجعه حضوری بهترین گزینه می باشد. بسته به نوع حساب بانکی و فرایند چک هویتی و مدارک شناسایی شما، ممکن است لازم باشد تا به منظور امضای اصل مدارک به یکی از شعب بانک مراجعه کنید.

ATM یا دستگاه خودپرداز

هزاران دستگاه خودپرداز در سرتاسر استرالیا وجود دارد. با اینکه خیلی از این دستگاه ها صرفا برای برداشت وجه استفاده می شوند، دستگاه های زیادی وجود دارند که به کمک آنها می توان عملیات واریز وجه و انتقال بین حساب، در کنار مشاهده موجودی حساب و دریافت نسخه های کوچک تراکنش حساب را نیز انجام داد.

استفاده از دستگاه خودپردازی که متعلق به حساب بانکی شما می باشد، رایگان است. درحالیکه خودپرداز بانک های دیگر درصد خیلی کمی را از حساب شما به عنوان کارمزد برداشت می کند.

با بانک وست پک شما می توانید به واسطه 1.5 میلیون دستگاه خودپرداز سرتاسر دنیا و 3هزار دستگاه در استرالیا به حساب خود دسترسی داشته باشید.

EFTPOS (Electronic Funds Transfer at Point Of Sale)
پرداخت هزینه به صورت الکترونیکی در محل ارائه خدمات. همان پایانه خدمات فروش یا کارت خوان می باشد که به کمک آن و با داشتن یک رمز یا امضا، تراکنش را انجام می دهید.

تلفن همراه و تبلت

برای دسترسی به حساب بانکی خود از تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود نیاز به تنظیماتی دارید که باید از داخل بانک یا دستگاه خودپرداز بانک اصلی تنظیم شود و یا شما اپلیکیشن مربوط به بانک مورد نظر خود را دانلود کرده و از آن استفاده نمایید.

با توجه به افزایش تعداد گوشی های هوشمند، میزان افزایش کارایی آنها و قابلیت در دسترس بودن آنها، هر روزه افراد بیشتری تراکنش های بانکی خود را با استفاده تلفن همراه انجام می دهند.

بانکداری اینترنتی یا آنلاین

برای استفاده از بانکداری آنلاین باید تنظیمات آنلاین حساب خود را داخل بانک فعال نمایید. زمانی که شما برای بانکداری آنلاین ثبت نام می کنید، می توانید در هر زمان و در هر مکان به حساب خود دسترسی داشته باشید. راحت، مطمئن و مقرون به صرفه.

Contactless card

کارت اعتباری یا حساب جاری با ویژگی Visa payWave یا MasterCard® PayPass ™ به شما این امکان را می دهد تا از تکنولوژی بدون تماس، برای خرید کمتر از 100 دلار در برخی فروشگاه ها و … استفاده نمایید. در این حالت، هیچ امضا، رمز خاص یا کشیدن کارتی مورد نیاز نیست و شما فقط کارت را در برابر ترمینال سازگار نگه می دارید و پرداخت به سرعت انجام می شود.

همچنین ببینید

مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

یکی از هزینه های حتمی و ضروری برای زندگی در استرالیا، اخذ مالیات توسط دولت …