لاج (Lodge) استرالیا چیست؟

آشنایی با فرآیند لاج (Lodge) استرالیا

استرالیا از هر لحاظ کشوری بی نظیر و متنوع است – از نظر فرهنگ، جمعیت، آب و هوا، جغرافیا و تاریخ. یک کشور چند فرهنگی که از همه ملل، پیشینه ها و مذاهب استقبال می کند. به همین دلیل این کشور مورد توجه بسیاری از توریست ها و همچنین مهاجران سراسر جهان قرار گرفته است. اما این که برای یک سفر چند روزه به استرالیا می روید یا قصد دارید چندین سال بمانید، باید ویزای معتبر استرالیا داشته باشید. یکی از سوالاتی که در مسیر اخذ ویزای استرالیا پیش می آید، لاج Lodge استرالیا است که در این پست توضیحات کاملی درباره ارائه آن خواهیم داد.

برای اخذ ویزای استرالیا نیاز است که مدارک خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارسال کنید. فرآیند ارسال مدارک لاج Lodge یا لاجمنت Lodgment نامیده می شود.

روش های لاج (Lodge) استرالیا

لاج استرالیا به دو صورت انجام می شود.

  1. روش آنلاین: در این روش اکانت کاربری ایجاد می شود و پس از تکمیل فرم های اینترنتی، هزینه آن که هزینه لاج نام دارد، توسط کارت اعتباری  به روش آنلاین پرداخت می شود. مدارک لازم هم اسکن می شود و در سایت آپلود خواهد شد.
  2. روش آفلاین:  در این روش ابتدا اکانت کاربری ایجاد می شود و فرم های لازم را از سایت دانلوده کرده و پس از تکمیل، به سفارت استرالیا و یا اداره مهاجرت پست می شود. در روش آفلاین هزینه لاج با تکمیل فرم پرداخت صورت می گیرد و همراه با مدارک، پست خواهد شد. این روش لزوما برای همه ویزا ها امکان پذیر نیست.

تفاوت روش آنلاین با روش آفلاین لاج

مسلما با توضیح روش های لاج کردن، از مزیت های روش آنلاین نسبت به روش آفلاین آگاه شده اید. روش آنلاین سرعت، دقت و امنیت بیشتری نسبت به روش آفلاین دارد. با انتخاب روش آفلاین شما باید مدارک خود را با پست ارسال کنید، در این مورد ممکن است برخی از قسمت ها را با بی دقتی پر کرده باشید و یا مدارک را ناقص بفرستید. در صورتی که این مشکلات در روش آنلاین وجود ندارد. روش آنلاین هزینه کمتری هم دارد.

چه مدارکی را باید ارائه کنم؟

کلیه ویزاها باید با تمام فرم های لازم و مستندات کامل ارائه شوند. اگر مدارک شما کامل نباشد، از درخواست ویزا خودداری کنید. می توانید فرم های درخواست ویزا را از طریق وب سایت وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز استرالیا

immi.homeaffairs.gov.au/help-support/departmental-forms  بارگیری کنید.

ImmiAccount  چیست؟

ImmiAccount  یک سیستم آنلاین است که به شما امکان می دهد درخواست ویزای خود رابه صورت آنلاین ایجاد، ارسال، پرداخت و مدیریت کنید. همچنین شما را به سایر سرویس های آنلاین متصل خواهد کرد، از جمله ویزا یاب، تأیید اعتبار آنلاین ویزا (VEVO) و سنجش قیمت گذاری.

برای ارسال مستندات یا برنامه خود به صورت آنلاین، نیاز به ایجاد یا ورود به ImmiAccount خود دارید. اگر حسابی ندارید از شما خواسته می شود یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما می توانید در هر زمان به حساب خود وارد شوید، برنامه خود را آماده کرده، پیگیری و مدیریت کنید.

نکته مهم: اگر درخواست ویزا خود را از طریق ImmiAccount ثبت کنید، یک پرونده الکترونیکی ایجاد می شود که به شما امکان می دهد اسناد اسکن شده را بارگذاری کنید. از آنجا که برنامه الکترونیکی است، امکان پیوست کردن اسناد به صورت کپی بر روی این پرونده امکان پذیر نیست. اسناد را از طریق ایمیل یا پست ارسال نکنید زیرا این امر باعث تاخیر قابل توجهی در پردازش برنامه شما خواهد شد.

چگونه می توانم اسناد و مدارک را به صورت آنلاین ارسال کنم؟

مدارک باید طبق فرمت های قابل قبول ارسال شوند. لطفاً توجه داشته باشید که به دلیل نگرانی های امنیتی فایل هایی مانند DropBox ، iCloud  یا Google Drive باز نخواهند شد. همچنین از ارسال فایلهای ZIP متصل به ایمیل یا مشاهده محتوا در رسانه های قابل جابجایی مانند USB یا DVD خودداری کنید. تنها فرمت های PDF ، JPEG ،TIFF و BMP قابل قبول هستند.

برای کمک به کاهش تأخیرها، لطفاً اطمینان حاصل کنید که همه تصاویر بارگذاری شده از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

حداکثر 60 پیوست بارگذاری می شود، اما هر پیوست می تواند شامل چندین سند باشد. به عنوان مثال، در صورت تهیه عکس، می توانید چندین عکس (و/یا اسناد دیگر) را در یک پیوست یک (مانند فایل PDF با اندازه کوچک) ترکیب کنید. حد اندازه پرونده برای هر پیوست 5 مگابایت است.

اسنادی که قصد دارید ارائه دهید باید اسکن شده و در ImmiAccount شما بارگذاری شود. مدارک اضافی را از طریق پست الکترونیکی یا پست ارسال نکنید مگر اینکه درخواست چنین کاری شود، زیرا این امر باعث تاخیر قابل توجهی در پردازش درخواست آنلاین شما خواهد شد.

لطفاً توجه داشته باشید: هنگام تهیه اسناد پشتیبان برای برنامه مهاجرتی خود، مهمترین اطلاعاتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه ادعاهای شما را نشان می دهد. متأسفانه اگر به حد خود برسید، دیگر نمی توانید پیوست های دیگری را به صورت آنلاین بارگذاری کنید.

راهنمای پرداخت آنلاین هزینه لاج استرالیا

  • ایجاد اکانت کاربری در قسمت ImmiAccount
  • تکمیل فرم های آنلاین
  • پرداخت هزینه لاج
  • دریافت کد TRN
  • آپلود کردن مدارک

هر فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا می تواند شخصا مدارک خود را ارسال و در واقع لاج استرالیا را تکمیل کند.

همچنین ببینید

سایت آموزشی کورسرا

معرفی سایت آموزشی Coursera

 coursera چیست؟ سایت آموزشی کورسرا (Coursera) در زمینه‌ی ارائۀ دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان، از شناخته‌شده‌ترین سایت‌های جهانه. کورسرا …