اشتباه معمول هنگام درخواست ویزای استرالیا

اشتباهات معمول هنگام درخواست ویزای استرالیا

هر ساله، اداره مهاجرت استرالیا هزاران درخواست ویزای کار، خانوادگی، دانشجویی و مهاجرتی دریافت می کند که بسیاری از آنها موفق می شوند، اما هزاران نفر نیز از قافله مهاجرت به استرالیا جا می مانند. بد نیست بدانید که در سال گذشته بیش از 4000 درخواست ویزای استرالیا به دلیل اشتباهات معمول و به نظر ساده رد شده اند. در این مقاله 5 اشتباه معمول هنگام درخواست ویزای استرالیا را لیست کرده ایم، تا از رد شدن آن به دلیل اشتباهات سهوی جلوگیری شود.

هر درخواستی باید مطابق قوانین مهاجرت استرالیا، سیاست و رویه ها انجام شود. جلوگیری از هرگونه اشتباه در درخواست ویزای استرالیا بسیار مهم است، زیرا درخواست هایی که به طور دقیق تنظیم و ارسال نشوند، به متقاضی (یا نماینده) بازگردانده می شوند، حتی اگر متقاضی معیارها را به طور کامل برآورده سازد.

اشتباه های متداول برای درخواست ویزای استرالیا

ارسال درخواست های اشتباه ویزا می تواند باعث اتلاف هزاران دلار شده، مدت زمان انتظار ویزا را افزایش داده و همچنین روند بررسی را به میزان قابل توجهی به تأخیر اندازد. بنابراین، آشنایی با سیستم های پیچیده مهاجرت و سیاست و رویه های اداره برای ارسال درخواست معتبر بسیار ضروری است. به همین منظور، در اینجا برخی از رایج ترین اشتباهات ذکر شده است که در صورت جلوگیری از آنها، با اطمینان بیشتری می توانید درخواست خود را ارسال کنید.

اشتباه در درخواست نوع ویزای استرالیا

“من دقیقاً چه کاری می خواهم در استرالیا انجام دهم؟” اولین و مهمترین چیزی است که باید قبل از درخواست ویزا از خود بپرسید. هر ویزایی اهداف و مقاصد مختلفی را شامل می شود و شما باید متناسب با هدف خود اقدام کنید. آیا قصد دارید کار کنید؟ می خواهید برای تعطیلات سفر کنید؟ یا قصد ادامه تحصیل دارید؟ و یا می خواهید به طور دائم در آنجا زندگی کنید؟

نوع ویزای مورد نیاز شما به پاسخ شما به این سؤالات بستگی دارد، بنابراین قبل از هر چیزی باید اهداف خود را روشن کنید، زیرا انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که می توانید برای هر کدام درخواست دهید. استرالیا 140 نوع ویزای مختلف دارد که به نظر یکسان هستند اما هرکدام دارای شرایط و معیارهای مختلفی هستند. برای جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه، باید از ابتدا نوع ویزا را به درستی و طبق معیارهایتان انتخاب کنید.

متقاضیان می توانند با یک مشاوره مناسب از یک وکیل مهاجرتی حرفه ای، نسبت به مناسب ترین نوع ویزا اقدام کنند.

عدم ارائه اطلاعات مرتبط و كامل

یکی از مهمترین دلایل رد شدن ویزا این است که متقاضیان اطلاعات کافی برای اثبات ادعاهای مطرح شده ارائه نمی دهند. اطمینان حاصل کنید که برای همه ادعاهای خود اسناد پشتیبان دارید. اشتباهات سهوی ویزا در روند درخواست می تواند منجر به رد شدن سریع آن شود. به عنوان مثال، اگر اعلام کرده اید که دارای مدرک دکترا هستید، می توانید با ارسال مدرکتان از یک مؤسسه آموزشی معتبر، این ادعا را ثابت کنید.

علاوه بر تأیید هویت شخصی متقاضی از طریق شناسنامه، گذرنامه و غیره، انواع ویزا به اثبات سایر موارد نیاز دارد مانند:

  • وضعیت روابط – اسناد لازم برای اثبات یک رابطه واقعی مانند اظهارات حساب بانکی مشترک و توصیفات دوستان و خانواده در مورد ماهیت و طول رابطه.
  • فعالیت های تجاری – شواهدی از تاریخ بیزینس شرکت مانند گزارش های مالی و سوابق حسابداری که ممکن است نیاز به ممیزی و تأیید داشته باشند.
  • دارایی ها و منابع شخصی – اموال شخصی، حساب های بانکی و دارایی های شرکت باید به شیوه ای مطابق با الزامات سازمان مهاجرتی تجزیه و تحلیل شده و ارائه شوند.
  • صلاحیت و مهارت ها – مدارک معتبر به دست آمده در خارج از کشور باید با استانداردهای مربوط به استرالیا مطابقت داشته و از طریق ارزیابی مهارت ها اعتبار سنجی شوند.
  • سوابق و تجربه کاری اشتغال – اظهارنامه مالیاتی و لیست های پرداخت می تواند در این مورد کمک کنند.

خطاهای موجود در فرم ها

فرم درخواست ویزا باید مطابق دستورالعمل ها تکمیل شود. از دیگر اشتباهات رایج ویزا که منجر به رد شدن آن می شود می توان به  عدم تکمیل فرم  های جداگانه برای متقاضیان اضافی (مانند کودک وابسته بالای 18 سال)، فرم های درخواست که توسط همه متقاضیان امضا نشود و استفاده از صندوق پستی به جای یک آدرس مسکونی اشاره کرد. با مطالعه دقیق و چک کردن فرم ها و دستورالعمل ها می توان از این اشتباهات ساده جلوگیری کرد.

همچنین در هنگام ارسال اسناد توصیه می شود به فرمت های مورد قبول توجه کنید. اداره مهاجرت استرالیا دارای نوع خاصی از قالب برای بارگذاری پرونده ها و اسناد است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل ها را بررسی کرده و مدارک پشتیبان با کیفیت بالا را بارگذاری می کنید، زیرا آپلود اسناد بی کیفیت، می تواند پردازش درخواست شما را به تأخیر اندازد و حتی منجر به رد آن شود.

تحریف اطلاعات و یا آشکار نکردن کامل حقیقت

گاهی اوقات وقتی افراد برای ویزای استرالیا اقدام می کنند، وسوسه می شوند از ذکر اطلاعاتی که خطر رد شدن آنها را افزایش می دهد، خودداری کنند. اکیداً توصیه می کنیم این کار را نکنید. هرگز ارزشش را ندارد. اداره مهاجرت، با بررسی دقیق میلیون ها درخواست ویزا، در کشف ناسازگاری ها، اظهارات غلط و تحریفات متقاضیان بسیار کارآمد عمل می کنند. خواه به طور اتفاقی یا عمدی این کار را انجام داده باشید، این کار یکی از دلایل رد یا لغو ویزا خواهد بود.

متقاضیان مسلما به طور آگاهانه اطلاعات نادرست ارسال نمی کنند، اما اداره مهاجرت می تواند متقاضی را به تقلب در ویزا متهم کند. در برخی موارد این کار می تواند منجر به محدودیت موقت 5 ساله یا ممنوعیت دائمی شود که مانع از ورود متقاضی به استرالیا خواهد شد.

اگر در مورد درخواست خود مطمئن نیستید و معتقدید که اطلاعات شما ممکن است منجر به رد شدن ویزا شود، از یک وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید تا به شما در این امر کمک کند.

عدم پاسخگویی در مهلت مقرر

به عنوان بخشی از مراحل درخواست ویزا، وزارت امور داخلی ممکن است از شما درخواست اسناد بیشتری داشته باشد. این درخواست معمولا از طریق آدرس ایمیلی که در درخواست خود ذکر کرده اید، صورت می گیرد. شما می بایست اطلاعات اضافی مورد درخواست را با اسکن کردن و بارگذاری آن در برنامه آنلاین ImmiAccount، ارسال کنید – حتماً این کار را باید در بازه زمانی درخواستی وزارت انجام دهید، در غیر اینصورت ویزایتان رد خواهد شد. بنابراین توصیه می شود به طور مرتب ایمیل و ImmiAccount خود را چک کنید.

با این حال، وزارت امور داخلی ملزم به درخواست اسناد اضافی برای هر درخواست ویزا نیست و مأمورین پرونده می توانند با هرگونه اسنادی که در پرونده تان وجود دارد، در مورد درخواست شما تصمیم بگیرند.

نتیجه گیری

بسیاری از درخواست های ویزا به دلیل اشتباهات معمول هنگام درخواست ویزای استرالیا، رد می شوند، نه صرفا به دلیل عدم توانایی متقاضی در اجرای معیارهای مورد نیاز. در خیلی از موارد متقاضی شرایط ویزا را به طور کامل برآورده می کند. اما بخاطر این اشتباهات، درخواست آنها حتی در نظر گرفته نمی شود و به عنوان نامعتبر بازگردانده می شود. توصیه می شود در وهله اول با ارائه برنامه معتبر و پشتیبانی ویزا از این وضعیت جلوگیری کنید.

 

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش پنجم

رزومه نویسی بخش پنجم

چگونه احتمال رد شدن رزومه را به حداقل برسانید؟ گاهی موارد پیش افتاده ای، موجب …