NER استرالیا چیست؟

ثبت نام در NER یک فرصت عالی برای مهندسان استرالیاست که بهترین موقعیت هایی که می توانند انتظار داشته باشند را به دست بیاورند. NER استرالیا معیار برتری و بالاترین سطح حرفه ای مهندسی در استرالیاست. کسب مکان در این دایرکتوری معتبر به این معنی است که شما بخشی از بانک اطلاعاتی قابل جستجو خواهید بود که توسط بسیاری از کارفرمایان آینده نگر قابل دسترسی است و به عنوان یک مهندس حرفه ای با داشتن مدرک تحصیلی، تجربه مطلوب و توانایی های مورد انتظار صنعت شناخته می شوید. استفاده گسترده NER توسط کارفرمایان به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای انتخاب مهندسان ماهر باعث شده است تا این امر بسیار محبوب شود.

NER استرالیا چیست؟

National Engineers Register یا به اختصار NER، فرصتی است که مهندسان بتوانند تجربه، استعداد و مهارت های خود را به صنعت مهندسی و کارفرمایان نشان دهند. امکانی که توسط انجمن مهندسین استرالیا فراهم شده و از طریق آن متخصصان می توانند شایستگی های خود را نشان دهند و فرصتی برای رشد و ارتقاء شغلی خود داشته باشند. این مقاله اطلاعات کاملی از شرایط لازم، مزایا، زمینه های عملی و سایر موارد مهم مرتبط با NER استرالیا را در اختیارتان قرار می دهد.

مزایای ثبت نام در NER  استرالیا چیست؟

NER به عنوان یک معیار حرفه ای در سراسر استرالیا در نظر گرفته می شود. هنگامی که در این دایرکتوری ثبت نام کنید، در دیتابیس قابل جستجوی محلی، مکانی خواهید داشت که مردم به راحتی به شما دسترسی خواهند داشت. این بدان معناست که شما به عنوان یک مهندس حرفه ای شناخته شده اید که دارای مدرک تحصیلی معتبر، تجربه حرفه ای و شایستگی های مورد انتظار صنایع مهندسی می باشید.

همچنین کارفرمایان می‌توانند اطلاعات کاملی را در حین انتخاب مهندسان خبره برای سازمان خود در نظر بگیرند. این یک روشی برای کسب جایگاه و شناخت مهندسین با استعداد و تواناست.

معیارهای واجد شرایط بودن برای مهندسین NER استرالیا

انجمن مهندسان استرالیا معیارهای خاصی را برای تعیین صلاحیت مهندسین در نظر گرفته که با توجه به آنها بتوانند در NER ثبت کنند. در ادامه لیستی از این الزامات آمده است:

 • متقاضیان باید دارای صلاحیت های مربوطه باشند
 • متقاضیان باید حداقل 5 سال تجربه حرفه ای داشته باشند
 • متقاضیان باید متعهد به رفتار اخلاقی باشند
 • متقاضیان باید تعهدات مربوط به توسعه حرفه ای (CPD) را انجام دهند
 • متقاضیان باید از مزایای بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی برخوردار باشند.

اگر عضو مجاز سازمان EA استرالیا هستید، تنها به بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی نیاز دارید. در غیر اینصورت، حداقل به 5 سال تجربه در حوزه کاری خود نیاز دارید. همچنین باید یک تجربه کاری رضایت بخش داشته و قادر به ارائه CPD یا تعهدات مربوط به توسعه حرفه ای به همراه بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی باشند. اعضای EA مجبور نیستند که مرحله اول ارزیابی صلاحیت را انجام دهند.

 

مهندسانی که: معیارهای واجد شرایط بودن
عضو مجاز EA هستند باید دارای بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی و توانایی حفظ آن باشد
عضو بدون مجوز EA هستند باید 5 سال سابقه کار در 7 سال گذشته در زمینه های عملی خود داشته باشند.

باید یک تجربه کاری رضایت بخش داشته باشند

بتوانند نامه سابقه CPD (ادامه کار حرفه ای) را ارائه دهند

بهره مندی از بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی و توانایی حفظ آن

عضو EA نیستند باید 5 سال سابقه کار در 7 سال گذشته در زمینه های عملی خود داشته باشند.

ابتدا باید ارزیابی صلاحیت را تکمیل کنند.

باید یک تجربه کاری رضایت بخش داشته باشند.

بتوانند نامه سابقه CPD (ادامه کار حرفه ای) را ارائه دهند.

بهره مندی از بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی و توانایی حفظ آن

حوزه های مختلف عمومی و خاص NER چیست؟

حوزه های عملی عمدتا به آموزش رسمی و غیر رسمی و تجربه کاری متقاضی بستگی دارد و با توجه به آنها می توانید یک حوزه مناسب را انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا در نوشتن نامه سابقه ها بهتر عمل کنید. برای به دست آوردن بهترین فرصت ممکن، باید یک نامه سابقه تجربه کاری در حوزه انتخاب شده خود را به شیوه ای چشمگیر بنویسید.

9 حوزه عمومی وجود دارد که برای کلیه ثبت نام کنندگان در دسترس است. با این وجود، 15 حوزه عملی خاص وجود دارد که فقط برای اعضای انجمن مهندسین استرالیا قابل استفاده است.

حوزه های عمومی NER:

 1. مهندسی هوا فضا
 2. مهندسی مکانیک
 3. مهندسی عمران
 4. مهندسی محیط زیست
 5. مهندسی پزشکی
 6. مهندسی سازه
 7. مهندسی شیمی
 8. اطلاعات، ارتباط از راه دور و الکترونیک
 9. مهندسی برق

برخی از حوزه های خاص NER:

 1. مهندسی خدمات ساختمان
 2. مهندسی نفت
 3. مهندسی خط لوله نفت و گاز
 4. رهبری و مدیریت
 5. معماری دریایی مهندسی ایمنی آتش سوزی
 6. طراحی تجهیزات فشار
 7. مهندسی الکترونیک (ITEE)

برای ثبت نام NER باید جزئیات زیر را ارائه دهید

 • مشخصات شخصی
 • آدرس پستی شما
 • آموزش و صلاحیت
 • جزئیات تماس
 • بررسی اجمالی شغلی
 • سابقه اشتغال
 • تجربه پروژه
 • داوران حرفه ای (دوستان و آشنایان نباشند)

مراحل درخواست ثبت نام در NER استرالیا

در ادامه کل مراحل ثبت نام به صورت مرحله ای توضیح داده شده است:

مرحله 1: ارائه نامه سابقه کار

یک نامه سابقه خوب برای تجربه کار مورد نیاز است (به دنبال کمک متخصصان باشید). اولین مرحله ای که توسط NER انجام می شود، ارزیابی تجربه کار است تا اطمینان حاصل شود که متقاضیان از تمام شایستگی های فنی در حوزه عملی برخوردارند. متقاضیان باید نقش ها، وظایف و مسئولیت هایی که در حرفه خود بر عهده دارند را شرح دهند.

مرحله 2: ارائه نامه تعهدات مربوط به توسعه حرفه ای (CPD)

هنگامی که متقاضی NER استرالیا می شوید، باید CPD که در 3 سال گذشته تکمیل شده را ارسال کنید. متقاضیان باید در این مدت 150 ساعت CPD را گذرانده باشند. این سازمان مجبور است هر 5 سال یکبار بررسی CPD ثبت نام کنندگان را انجام دهد.

مرحله 3: انتخاب داوران حرفه ای

متقاضیان باید داورانی را انتخاب كنند كه بتوانند تمام جزئیات تجربه کاری و شواهدی را كه در نامه سابقه تجربه كار خود ذکر كرده اند تأیید كنند. یکی از داوران حرفه ای می تواند کارفرمای فعلی متقاضی باشد. اگر متقاضی بیش از 5 سال با آنها همکاری داشته باشد، داور دوم نیز می تواند کارفرمای فعلی باشد. متقاضی نمی تواند اعضای خانواده یا یک دوست را به عنوان داور انتخاب کند.

مرحله 4: ارزیابی بیمه  PI

متقاضیان در هنگام ثبت نام برای NER، باید الزامات مزایای بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی را برآورده کرده و اثبات کنند که می توانند آن را حفظ کنند. برای اطلاع از موجود بودن بیمه مسئوليت شغلی و حرفه ایی با کارفرمای خود تماس بگیرید.

مرحله 5: مصاحبه شخصی

NER مصاحبه بسیار جدی و سختی دارد. انجمن مهندسین استرالیا برای بحث و گفتگو با معرفان حرفه ای از طریق تلفن تماس خواهند گرفت. متقاضیان همچنین از طریق کنفرانس ویدئویی اسکایپ مصاحبه می شوند و یا برای مصاحبه حضوری فراخوانده می شوند.

متقاضیانی که عضو مهندسین استرالیا نیستند و می خواهند برای NER ثبت نام کنند، باید تحت ارزیابی شایستگی قرار گیرند. CV، رونوشت ها و استانداردهای صلاحیت، توسط انجمن مهندسین بصورت مرحله به مرحله ارزیابی می شود که بررسی می شود که آیا آنها مطابق استانداردهای استرالیا هستند یا خیر.

ارزیابی اولیه چقدر طول می کشد؟

زمان ارزیابی اولیه حدود 3 تا 4 هفته است. با این وجود، کل مدت زمان لازم برای تکمیل برنامه ممکن است بسته به اطلاعات مورد نیاز برای ارسال، برای هر متقاضی متفاوت باشد.

هزینه های مربوط به NER استرالیا

هزینه ارزیابی (درخواست اولیه) هزینه ارزیابی برای فعالیت های عمومی و ویژه اضافی
اعضای مجاز EA 355.50 دلار
اعضای بدون مجوز EA 355.50 دلار 355.50 دلار
عضو EA نیستند 555.50 دلار 555.50 دلار

ثبت نام کنندگان می توانند هر زمان که بخواهند ثبت نام خود را لغو کنند. با این حال، انجمن مهندسان استرالیا در صورت عدم ارائه هزینه های سالانه یا هزینه ثبت نام یا در صورت عدم تحقق الزامات لازم مهندسی مانند بیمه اجباری PI، و یا اگر فعالیت های آنها غیر اخلاقی داشته باشد، حق دارند که ثبت نام هر کسی را لغو کنند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندسین پزشکی به استرالیا

مهاجرت مهندسین پزشکی به استرالیا

مهندسی پزشکی در سالهای گذشته جزو مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده است و امروزه مهندسی …