انتخاب اپراتور شبکه تلفن همراه در استرالیا

استرالیایی ها معمولا پیشگامان استفاده از تکنولوژی های جدید و نوظهور هستند و استفاده از تلفن های همراه نیز از این قاعده مستثنا نیست.
در هنگام خرید یک تلفن همراه، موارد گوناگونی وجود دارد که می بایست به آنها توجه کرد. از جمله این موارد می توان به مقدار دیتای مورد نیاز شما، مقدار پوشش شبکه ای و نوع قرارداد شما با اپراتور اشاره کرد.
تمام شهر های بزرگ توسط اکثر شبکه های تلفن همراه تحت پوشش هستند. با این حال، پوشش شبکه ای در بعضی از مناطق روستایی کم تر است و حتی در بعضی مناطق بدون پوشش است.
اگر شما در مناطق روستایی زندگی می کنید، پیش از انتخاب اپراتور خود می توانید از مقدار پوشش دهی منطقه ی مورد نظر خود آگاه شوید.

اپراتورهای شبکه تلفن همراه دراسترالیا

با وجود فروشندگان متعدد تلفن همراه در استرالیا، اساسا چهار شرکت اپراتور شبکه تلفن همراه وجود دارد:

Telstra: اولین اپراتور پوشش تلفن های همراه در استرالیا، دستگاه های تلفن همراه، تلفن های خانگی و اینترنت با پهنای باند بالا؛
• Optus: دومین اپراتور تلفن همراه در استرالیا، در حدود 30 طرح شخصی و 8 طرح تجاری؛
• Vodafone: کوچکتر از دو اپراتور اصلی دیگر (اکثر مناطق شهری و منطقه ای را پوشش می دهد)، حدود 38 طرح؛
• Virgin Mobile: زیرمجموعه شبکه ی Optus، حدود 27 طرح.

این اپراتورها طیف وسیعی از گزینه ها و پوشش دهی را در اختیار شما قرار می دهند:

– بسته های خدماتی: که می تواند شامل داده ها، تلفن همراه و مصرف ماهانه از پیش تعیین شده باشد؛
– بسته های قراردادی: که در آن شما هزینه ای را به صورت ماهانه در یک بازه زمانی تعیین شده پرداخت می نمایید، این مدت معمولا بین 18 تا 24 ماه می باشد. این گزینه ها به شما این اجازه را می دهند که بسته مورد نظر خود، اعم از تعداد دقایق مکالمه و پیام ها را انتخاب نمایید؛
– طرح های از پیش پرداخت شده: که در این حالت شما هزینه اعتبار تلفن همراه خود را در ابتدا پرداخت می نمایید و می توانید مصرف خودتان را کنترل کنید؛
– طرح های محدود سازی: به منظور اینکه از مصرف بیش از حد جلوگیری شود، زمانی که مصرف شما به حد تعیین شده نزدیک شود یک پیام اخطار از طریق SMS ارسال می گردد.
– بسته های اینترنتی: این بسته به افرادی پیشنهاد می شود که به میزان زیادی از اینترنت استفاده می کنند.

چند نکته اصلی:

تحقیقات کامل انجام دهید – گزینه های زیادی به منظور تهیه طرح تلفن همراه و نحوه ی پرداخت آن در استرالیا وجود دارد، مخصوصا اگر به اینترنت همراه و رومینگ بین المللی نیاز داشته باشید. قبل از تصمیم گیری از تمام گزینه های موجود مطلع شوید.

طرح های پیش پرداخت شده یا عقد قرارداد؟ – اگر به تازگی وارد استرالیا شده اید، تهیه یک طرح پیش پرداخت شده بهترین گزینه برای شماست، چرا که عقد قرارداد با اکثر اپراتورهای همراه بدون داشتن گواهی اشتغال به کار یا مدارک مربوط به اقامت شما (مانند نام شما بر روی قبوض یا اجاره نامه) امکان پذیر نیست.
بهتر است برای بررسی دقیق و کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مدارک مورد نیاز جهت عقد قرارداد، با اپراتورهای مد نظر خود صحبت کنید.

تلفن همراه – اگر دارای تلفن همراه هستید سازگاری آن با تکنولوژی GSM مختص استرالیا را بررسی نمایید. اگر تلفن همراه شما سازگار باشد، تنها چیزی که برای شروع لازم خواهید داشت یک سیم کارت و یک طرح پیش پرداخت شده مانند افزایش اعتبار به صورت ماهانه یا به اندازه حد مصرف می باشد. از سوی دیگر، بسته های خدماتی اپراتورهای مختلف نیز در دسترس خواهند بود که به واسطه آنها شما می توانید آخرین نسخه اپل آیفون، سامسونگ و نوکیا را در صورت عقد قرارداد با اپراتورهای همراه مانند Telstra، Optus یا Vodafone، دریافت نمایید. با این حال شرایط و ضوابط قرارداد اپراتور همراه مورد نظر را مطالعه نمایید و بر اساس آن تصمیم بگیرید.

چه کمک اضافی وجود دارد؟

چندین ابزار مقایسه آنلاین و وب سایت هایی به منظور جمع بندی و نتیجه گیری وجود دارند که می توانند در کسب اطلاع، به اندازه اپراتورهای همراه، به شما کمک کنند، در ذیل به آنها اشاره شده است:

Mobile.com.au
Mobile Central

یا در گوگل عبارت “مقایسه طرحهای تلفن همراه” (Compare Mobile Plans) را جستجو کنید – تعدادی گزینه پیش روی شما قرار می گیرد.

حل اختلاف :

در صورتی که با اپراتور تلفن همراه خود مشکل دارید:
1- به طور مستقیم با اپراتور تلفن همراه تماس بگیرید. فروشگاهی که از آن خرید را انجام داده اید، نقطه مناسبی برای شروع است.
2- با پشتیبانی اپراتور تماس بگیرید. مطمئن شوید که اطلاعات کامل تلفن همراه خود را داشته باشید.

همچنین ببینید

وام خرید ماشین در استرالیا

وام خرید ماشین در استرالیا

وام خرید ماشین در استرالیا هم مثل هر کشور دیگری برای رفاه شهروندان در نظر گرفته …