نحوه کارکرد بانک ها در استرالیا

نحوه کارکرد بانک ها در استرالیا :

یکی از مهمترین اقداماتی که می بایست در هنگام حرکت به استرالیا انجام دهید باز کردن حساب بانکی جدید است. این اقدام به شما این امکان را می دهد تا پول خود را به حسابتان واریز نمایید، پرداخت ها را از حسابتان انجام دهید و به صورت شبانه روزی به پول موجود در حسابتان از طریق دستگاه های خودپرداز، بانکداری آنلاین و موبایل بانک و همچنین پایانه های فروش دسترسی داشته باشید. برخی از بانک ها این قابلیت را به شما می دهند تا بتوانید قبل از ورود به استرالیا حساب بانکی باز کنید و وجوه خود را به آن حساب انتقال دهید.

 وست پک اولین بانک استرالیا است که دارای مجموعه ای وسیع از متخصصین بانکداری در استرالیا و کشورهای دیگر می باشد که می تواند خدمات بانکی مورد نیاز شما را، در پروسه مهاجرت به استرالیا، ارائه دهد. این بانک دارای حساب های متنوع و خدمات گوناگون بانکداری می باشد که تمام نیاز های خاص مهاجران و مسافران را برآورده می سازد. وست پک اجازه باز کردن حساب بانکی را قبل از یک سال ورود شما به استرالیا می دهد.(با شرایط خاص)

انواع حسابهای بانکی ارائه شده در استرالیا:

حسابهای انتقالی

حساب بانکی روزانه است که شما می توانید برای واریز وجه،  پرداخت قبوض و به طور کلی به منظور مدیریت مخارج روزانه خود از آن استفاده نمایید. در برخی کشورها این حساب به عنوان حساب جاری یا حساب چک شناخته می شود. در این نوع حساب معمولا به وجوه نگهداری شده سودی تعلق نمی گیرد.

در انتخاب نوع حساب انتقالی مناسب برای شما، موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

♦ هزینه ها و کارمزدها (معمولا بر اساس تعداد تراکنش ها)؛

♦ حداقل موجودی مورد نیاز برای حذف و یا کاهش هزینه های نگهداری حساب؛

♦ راه های دسترسی به حساب: آنلاین، موبایل بانک، خودپرداز و یا از طریق یکی از شعب بانک؛

♦ و همچنین گزینه هایی مثل کارت اعتباری و بازپرداخت وام.

حسابهای سپرده

یک حساب بانکی که شما می توانید برای پس انداز کردن استفاده کنید. این حساب ها این امکان را به شما میدهند تا پس انداز خود را افزایش دهید. دارایی ها و اموالی که در این حساب ها نگهداری می شوند، برای فعالیت های روزمره شما قابل برداشت نیستند. برخی از این حسابهای ذخیره، برای دسترسی شما به این اموال محدودیت هایی قائل هستند تا وسوسه خرج کردن پس اندازهای شما را از بین ببرند.

اکثریت مردم در کنار حساب های جاری خود، حساب های سپرده را ایجاد می کنند و وجوه خود را بین این دو حساب جا به جا می کنند. این امر امروزه به واسطه بانکداری همراه و آنلاین ساده تر شده است. در واقع بسیاری از این حساب های سپرده به صورت آنلاین عمل می کنند و امتیازات متنوعی (مانند سود بالاتر و …) ارائه می دهند.

به منظور انتخاب بهترین نوع حساب سپرده، به موارد زیر توجه نمایید:

♦ نرخ بهره و هر شرطی که به سودهای اضافی و پیشنهادات مقدماتی حساب مربوط شود؛

♦ هزینه ها و کارمزد مربوط به نگهداری حساب، محدودیت تراکنش ها، برداشت های اعتباری و …

♦ راه های دسترسی به وجه (آنلاین، تلفن همراه و خودپرداز)

♦ قابلیت اتصال به سایر حساب های بانکی شما

سپرده های مدت دار

اگر شما مبلغ قابل توجهی وجه نقد همراه خود دارید (مثلا وجه نقدی که از فروش دارایی های خود قبل از سفر به استرالیا به دست آورده اید)، که مایل به سرمایه گذاری مطمئن با یک نرخ بهره ثابت هستید، بهترین گزینه برای شما سپرده مدت دار است.

در سپرده های مدت دار، مبلغ مشخصی وجه نقد، به منظور دریافت بهره ثابت، سرمایه گذاری می شود و برای افرادی مناسب است که مایل به حفظ وجه خود می باشند و نیازی به دسترسی به وجه خود در این مدت سپرده ها ندارند. استراترژی سپرده بلند مدت، به دلیل تضمینی که بانک ارائه می دهد، نسبتا محافظه کارانه محسوب می شود.

در واقع، شما یک بازه زمانی را انتخاب می کنید، که در طول این دوره (معمولا 1 تا 5 سال) نمی توانید به موجودی حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید. در زمان سر رسید (هنگامی که مدت سپرده شما به اتمام می رسد)، معمولا گزینه های متعددی وجود دارد (این گزینه ها بین موسسات مالی متفاوت است)، که شامل:

♦ انتقال کل سرمایه اولیه به همراه بهره بانکی به یک برنامه سپرده جدید (در صورتی که دستورالعمل جدیدی، پس از پایان دوره، توسط شما اعلام نشود به صورت خودکار تمدید خواهد شد.)؛

♦ بهره بانکی را برداشت نمایید و سرمایه اولیه را در برنامه سپرده جدید نگه دارید؛

♦ کل موجودی حسابتان را برداشت نمایید.

نکته: برخی از سپرده ها این امکان را به شما می دهند، تا در طول مدت سپرده گذاری، سود بانکی به صورت ماهانه یا سالانه به حساب بانکی دیگری واریز شود. اگر به دلایلی شما نیاز به برداشت از سود بانکی خود، قبل از پایان یافتن دوره آن داشته باشید، احتمالا مبلغی به عنوان کارمزد از شما دریافت خواهد شد.

نرخ سود های بانکی متفاوت می باشد، بنابراین کلیه گزینه ها را بررسی نمایید تا بهترین گزینه را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. شما همچنین می توانید از چندین وبسایت  برای مقایسه این نرخ های سود بانکی کمک بگیرید.

همچنین با توجه به مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری کنید، ممکن است بتوانید به صورت مستقیم با بانک و … برای نرخ بهره “خاص” مذاکره نمایید.

افتتاح حساب های بانکی

هنگامی که تصمیم گرفتید که کدام یک از حساب ها برای شما مناسب تر است، می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق تلفن اقدام به باز کردن حساب مورد نظر کنید. در هر صورت، قبل از اینکه بتوانید به صورت کامل حساب بانکی خود را فعال کنید باید حتما مدارک شناسایی خود را به صورت کامل ارائه دهید.

همچنین ببینید

وام خرید ماشین در استرالیا

وام خرید ماشین در استرالیا

وام خرید ماشین در استرالیا هم مثل هر کشور دیگری برای رفاه شهروندان در نظر گرفته …