کار دانشجویی در استرالیا

شرایط و درآمد کار دانشجویی در استرالیا

با افزایش هزینه های تحصیل، انجام مشاغل نیمه وقت برای بیشتر دانشجویان بین المللی که ویزای دانشجویی استرالیا مهاجرت کرده اند، به یک ضرورت تبدیل شده است. این منبع درآمد اضافی می تواند به آنها کمک کند تا اجاره خانه دهند، شهریه خود را بپردازند یا حتی ممکن است بتوانند برخی از هزینه های خود را پرداخت کنند. علاوه بر این مزایا، داشتن یک شغل پاره وقت باعث بالا رفتن تجربه و بهبود مهارت انگلیسی شما خواهد شد. در اینجا 10 شغل ایده آل برای دانشجویان را معرفی کرده ایم که می توانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند.

برای دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، ساختن برنامه ای که بتواند تعادل تحصیل و کار را ایجاد کند، ضروری است. این کار باید هم تأمین مالی کافی داشته باشد و هم انعطاف پذیری را فراهم می کند. پس از انجام تحقیقات اجتماعی، مشخص شده است که برخی از مشاغل در بین دانشجویان محبوب و در گردش هستند. این مشاغل متناسب با ساختار، شخصیت، محدودیت زمانی و نیازهای مالی دانشجویان است. بنابراین، وقتی در جستجوی شغل پاره وقت هستید، چرا برخی از موارد زیر را در نظر نگیرید.

1. خرده فروشی (حقوق بین 19 تا 22 دلار در ساعت)

تجارت و مصرف گرایی برای پایداری اقتصادی بسیار مهم است، بنابراین موقعیت هایی برای کار در خرده فروشی مانند دستیاران فروش به طور مرتب مورد نیاز است و از آنجا که این شغل به صورت پاره وقت یا غالباً در آخر هفته هاست، چنین موقعیت های قابل انعطافی، گزینه ای مفید برای دانشجویان است. در حالی که مشاغل خرده فروشی معمولاً بین 19 تا 22 دلار در ساعت پرداخت می کنند، روزهای آخر هفته معمولا پرداختی دو برابر است. و این یک موقعیت عالی برای دانشجویانی است که مشکلات مالی دارند. گذشته از این، چنین موقعیتی برای توسعه مهارت های شخصی، مهارت های فروش و یادگیری سایر تاکتیک های منحصر به فرد برای خرده فروشی عالی است.

2. معلم خصوصی (حقوق بین 18 تا 40 دلار در ساعت)

طبق آمار استرالیا (ABS) در سال 2019 تعداد 3.948.811 دانش آموز در مدارس استرالیا تحصیل می کرده اند. بنابراین تعجب آور نیست که نیاز به کمک آموزشی خصوصی برای اطمینان از شرایط درسی دانش آموز مورد نیاز است.

یک معلم خصوصی نه تنها نرخ های بسیار خوبی (بین 18 تا 40 دلار در ساعت) دارد، بلکه برای افراد نقشی فراهم می کند تا از آموزش و یادگیری خود استفاده کنند، مهارت های مدیریتی و رهبری را ارتقا دهند و با تفکر خلاق و مبتنی بر ارتباط برقرار کنند و به دیگران هم کمک کنید. شرکت هایی مانند Tutors Field Australia فرصت های بسیار خوبی برای دانشجویان ارائه می دهند تا ویژگی های آموزشی خود را به دیگران گسترش دهند و به صورت انعطاف پذیر در صحنه تدریس شرکت کنند.

3. باریستا و گارسون (بین 18 تا 22 دلار در ساعت)

قهوه یک ضرورت مداوم در استرالیا است. بنابراین، کار در مشاغل مهمان نوازی، مانند گارسون یا باریستا، هنوز هم فراوان است. انعطاف پذیری در این شغل ها باعث جذابیت زیادی برای دانشجویان شده است، در حالی که میانگین حقوق بین 18 تا 22 دلار در ساعت است، تعطیلات عمومی و آخر هفته ها هم دو برابر دریافت خواهید کرد. این شغل یک راه عالی برای پیشرفت مهارت های ارتباط با مردم، کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت و تعامل اجتماعی در یک محیط حرفه ای و پر سرعت است.

4. کار در مرکز تلفن (بین 21 تا 38 دلار در ساعت)

کار در مرکز تماس در بین دانشجویان بسیار محبوب است. بسیاری از مراکز تماس شیفت های کوتاه مانند کار در صبح، در وسط روز و عصرها ارائه می دهند، بنابراین انعطاف پذیری آن باعث جذابیت زیاد در بین دانشجویان شده است. گذشته از نرخ دستمزد قابل توجه (بین 21 تا 38 دلار در ساعت)، کار در مرکز تلفن فرصتی برای توسعه تاکتیک های فروش، مذاکره، مهارت های متقاعدسازی مشتری و درک عملی برای استراتژی های تجاری و بازاریابی را فراهم می کند.

5. پرستاری کودک (بین 17 تا 25 دلار در ساعت)

اغلب والدین در استرالیا شاغل هستند و نیاز به پرستار کودک دارند. این شغل همواره به عنوان یک شغل معمول برای دانشجویان مشهور بوده است که ساعت های قابل انعطاف و برنامه ریزی ارائه می دهد. علاوه بر نرخ ساعتی مناسب (بین 17 تا 25 دلار درساعت)، پرستاری از کودک باعث رشد مهارت های رهبری، مسئولیت پذیری، مدیریت زمان و البته پیشرفت در مهارت های خانه داری را فراهم می کند.

6. نویسندگی و ویرایش (بین 17 تا 40 دلار در ساعت)

نگارش و ویرایش به صورت پاره وقت و یا مستقل از دیگر شغل های مهم دانشجویان است. این موقعیت نه تنها نرخ ساعتی قابل ملاحظه ای دارد (بین 17 تا 40 دلار در ساعت)، بلکه بستری محکم برای تجربه شغلی است و غالباً گزینه ای برای تکمیل اهداف حرفه ای و آرزوهای دوره های مختلف دانشجویی است، مانند رسانه، روزنامه نگاری، سیاست و روابط عمومی.

7. کار دفتری و پذیرش (بین 20 تا 28 دلار در ساعت)

کار در یک محیط اداری یکی دیگر از مشاغل محبوب در بین دانشجویان است. در حالی که برخی از دانشجویان ممکن است شیفت های دایمی و حقوق مداوم هفتگی را ترجیح دهند، بسیاری از شرکت ها نیز گزینه افزایش یا کاهش شیفت های مربوط به زمان امتحانات و تعطیلات را دارند. شغل های اداری در عین حال فرصت خوبی برای سازگاری با محیط های اداری و توسعه بیشتر مهارت های ارتباطی، شخصی و اداری فراهم می کند. نرخ پرداخت برای کارهای دفتری بین 20 تا 28 دلار در ساعت است.

8. دستیار تحقیق آنلاین (بین 25 تا 30 دلار درساعت)

به نظر می رسد دستیار تحقیق آنلاین در بین دانشجویان محبوبیت دارد. در حالی که این موقعیت ها نه تنها نرخ پرداخت خوبی دارند (بین 25 تا 30 دلار در ساعت)، فرصتی برای دانشجویان است تا از نزدیک با مشاغل، بانکهای اطلاعاتی و سایر اعضای تیم همکاری کنند. علاوه بر اینکه این شغل به تحقیقات گسترده آنلاین و امکان استخراج و چگالش اطلاعات از طیف وسیعی از منابع نیاز دارد، فرصتی چالش برانگیز برای بهبود مهارت های تحقیق، دانش بهره وری است.

9. کار در شرکت های Deliveroo و Uber (بین 20 تا 45 دلار در ساعت به استثنای هزینه های خروجی)

با هجوم مصرف گرایی وابسته به سرعت، نوآوری و راحتی، جای تعجب نیست که شرکت هایی مانند Deliveroo، تحویل سریع غذا و Uber، یک سرویس رانندگی آنلاین، راه خود را به بازار کار استرالیا پیدا کنند. حتی تعجب آور نیست که مشاغلی مانند اینها در حوزه های دانشجویی راه پیدا کرده باشند. هر کدام از این شغل ها آزادی و انعطاف پذیری زیادی را برای دانشجویان ارائه می دهند.

برای کار در شرکت Uber، رانندگان باید وسیله نقلیه خوبی داشته باشند و از طریق یک برنامه اپلیکیشن موبایل ساعات خود را برنامه ریزی کنند. Deliveroo به روشی مشابه عمل می کند، اما برای انتخاب و تحویل غذا از رستوران یا کافه به مصرف کنندگان، نیاز به دوچرخه است.

هر یک از این موقعیت ها گزینه های شغلی بسیار خوبی برای دانشجویانی است که می خواهند ساعات آزاد خود را کار کنند، مهارت های ارتباط با مشتری را توسعه دهند و استقلال مالی خود را افزایش دهند. هر دو شرکت مزایای قابل توجهی دارند. نرخ Uber بین 20 تا 45 دلار در ساعت (به استثنای هزینه های خروجی) متفاوت است و Deliveroo حدود 16 تا 28 دلار در ساعت پیشنهاد می کند.

10. مشاغل پیشنهادی دیگر

آیا فکر کرده اید که سرگرمی خود را به سمت یک پول ساز تبدیل کنید؟ در ادامه چند ایده آورده شده است:

  • فروش کالاهای دست ساز: با خلاقیت در زمینه های جواهرات دست ساز، لباس بافتنی، لباس کودک، هنر دیواری، سرامیک و تصاویر می توانید در سایت هایی مانند Etsy با خریداران علاقه مند ارتباط برقرار کند. یا می توانید خلاقیت های خود را در بازار محلی به فروش برسانید.
  • باغبانی: می توانید خدمات چمن زنی، علفهای هرز، هرس، پیرایش پرچین، تمیز کردن باغ و حتی خدمات اساسی محوطه سازی را انجام دهید.
  • پیاده روی با سگ: دوستداران سگ خیلی وقتها فرصت پیاده روی با سگشان را ندارند و معمولا شخصی را برای این کار استخدام می کنند.

شرایط کار برای ویزای دانشجویی

با ویزای دانشجویی مجاز به کار در استرالیا هستید، اما باید شرایط کاری ویزا را هم رعایت کنید.

در حال حاضر، تا زمانی که تحصیلات خود را در استرالیا شروع نکرده اید، اجازه کار ندارید. پس از شروع دوره خود، ویزای دانشجویی به شما امکان می دهد، در طول ترم و دوره های امتحانی، حداکثر 40 ساعت در هر دو هفته کار کنید یا به عبارت ساده تر ۲۰ ساعت در هر هفته و در زمان های تعطیلی دانشگاه در ساعت های نامحدودی مشغول به کار باشید.
قبل از شروع کار هم باید شماره پرونده مالیاتی استرالیا را از دفتر امور مالیاتی استرالیا دریافت کنید.

بیمه درمانی برای دانشجویان و کارگران بین المللی

اگر ویزای موقت تحصیلی دارید، می توانید بیمه درمانی را از متخصصان بین المللی پوشش پزشکی استرالیا دریافت کنید. این بیمه برای دانش آموزان بین المللی، بازدید کنندگان بین المللی و کارگران بین المللی در دسترس است.

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش پنجم

رزومه نویسی بخش پنجم

چگونه احتمال رد شدن رزومه را به حداقل برسانید؟ گاهی موارد پیش افتاده ای، موجب …