ویزا کارت استرالیا

از جمله کارت های اعتباری معروف و کاربردی مخصوصا برای مهاجران خارجی در کشور استرالیا ویزا کارت استرالیا می باشد که باید بررسی گردد. امکان نقل و انتقال وجه، چک موجودی، دسترسی آنلاین، انجام انواع خریدهای آنلاین و حضوری و … از جمله کاربردهای ویزا کارت در استرالیا و نیز دسترسی به لانژ فرودگاهی، پاداش ها و جوایز متعدد، بیمه مسافرتی و … از جمله مزایا و امتیازات مختلف برخورداری از ویزا کارت بانک های استرالیایی می باشد. از معروفترین ویزا کارت های کشور استرالیا نیز می توان به Virgin Australia Velocity Flyer Visa ،St.George Vertigo Visa Card ،Heritage Bank Freedom Visa Card و … اشاره نمود.

نظام بانکی و بانکداری استرالیا 2020

سیستم بانکداری استرالیا جزء برترین و متکامل ترین نظام های بانکی دنیا است. بانک های کوچک و بزرگ و دولتی و خصوصی مختلفی در استرالیا وجود دارند که در زمینه افتتاح حساب و ارائه کارت های پرداخت مختلف فعال می باشند. باید بدانید که کلا بانکداری استرالیا تحت تسلط چهار بانک اصلی زیر می باشند:

یکی از معیارهای مهم و اساسی در رنکینگ و رتبه بندی بانک های برتر استرالیا در سال 2020 بررسی توسط شاخص دارایی ها و اموال آن بانک ها می باشد. اگر بخواهیم که برترین بانک های استرالیا را بر این اساس رتبه بندی کنیم ما به لیست زیر از این بانک ها دست می یابیم:

یکی از معیارهای مهم و اساسی در رنکینگ و رتبه بندی بانک های برتر استرالیا در سال 2020 بررسی توسط شاخص دارایی ها و اموال آن بانک ها می باشد. اگر بخواهیم که برترین بانک های استرالیا را بر این اساس رتبه بندی کنیم ما به لیست زیر از این بانک ها دست می یابیم:

موارد کاربردی و امتیازات ویزا کارت استرالیا

ویزا دبیت کارت ها در استرالیا کارکردی شبیه پول نقد و حتی بهتر از آن را دارند. این ویزا کارت ها توسط بانک ها و موسسات مالی استرالیایی (مثل موارد فوق) صادر شده و مستقیما از حساب بانکی شخصی شما تامین اعتبار می شوند. ویزا دبیت کارت های استرالیایی نه تنها در خود کشور استرالیا بلکه در کل جهان پذیرفته شده و دسترسی سریع، ایمن و مطمئنی را به پول شما چه از طریق آنلاین و چه از طریق حضوری فراهم می کنند. اما ویزا کردیت کارت های استرالیایی سازوکار متفاوتی از دبیت کارت های این کشور دارند و بجای اتصال به حساب شما متکی به اعتبار بانک های استرالیایی هستند. اما امتیازات مهم و اساسی این دو کارت پرداخت در این کشور عبارتند از:

 • پاداش ها و جوایز مختلف
 • هزینه سالانه صفر یا پایین
 • خدمات اینترنت بانک
 • بیمه مسافرتی
 • تخفیف های فروشگاهی
 • محافظت از سرقت و مفقودی
 • خدمات 24 ساعته
 • جایگزینی با کارت مفقودی
 • تعهد صفر

شرایط اخذ ویزا کارت استرالیا

برای دریافت ویزا کارت شما بایستی اولا یک حساب جاری در بانک های استرالیایی افتتاح کرده و ثانیا هویت شخصی و اقامتی خود را اثبات نمائید. ثانیا برای افتتاح حساب جاری در استرالیا شما بایستی حدنصاب امتیاز لازم را نیز بدست آورید. در واقع بانک های استرالیایی از سیستم امتیازی (Points System) برای ارزیابی صلاحیت مشتریان خود استفاده می کنند. پس به خاطر داشته باشید که نحوه امتیازدهی به درخواستهای مشتریان بر اساس ارزیابی شرایط و صلاحیت های آنها است و این امر از طریق بررسی مدارک و اعتبارسنجی آنها صورت میگیرد اما جدول امتیازبندی بانک های استرالیایی برای افتتاح حساب و صدور ویزا کارت در سال 2020 از این قرار می باشد:

 

مدارک و شرایط مورد نیاز امتیازات
شناسنامه، پاسپورت یا گواهی شهروندی استرالیا 70 امتیاز
گواهینامه رانندگی، گواهی کار و … 40 امتیاز
سند خانه یا ملک (Land Rates) 35 امتیاز
کارتی به نام شما مثل کردیت کارت یا حتی کارت دانشجویی یا کارت کتابخانه 25 امتیاز
مدرکی با نام و آدرس شما در استرالیا مثل قبض تلفن یا صورت حساب بانکی 25 امتیاز

همانطور که در جدول فوق ملاحظه می کنید، افتتاح حساب و اخذ ویزا کارت در این کشور با این سیستم امتیاز بندی بسیار ساده و سرراست می باشد اما سوال اینجاست که امتیاز لازم برای افتتاح حساب در بانک های معروف چقدر است؟ پاسخ به این سوال این است که شما برای اثبات صلاحیت خود حداقل نیازمند کسب 100 امتیاز از سیستم امتیازبندی مذکور می باشید. نکته آخر اینکه مطابق قوانین بانک های استرالیایی، حداقل درآمد ماهیانه برای افتتاح حساب در این کشور حدود AUD$2000 (دلار استرالیا) و نیز هزینه هر بار دریافت پول نقد از ATM های داخل استرالیا حدود AUD$2 (دلار استرالیا) در هر تراکنش می باشد.

برترین ویزا کارت های استرالیا

ویزا کارت ها از جمله معروفترین و مهمترین کارت های پرداخت در کشور استرالیا می باشند. این کارت ها به خاطر مزایای متعدد مثل هزینه سالیانه پایین، نرخ سود پایین، بیمه مسافرتی، پاداش ها و جوایز مختلف و …. مورد استقبال همگانی در این کشور قرار دارند. افراد مختلف، شرکت ها و بنگاه های تجاری و معاملاتی، فروشگاه های بزرگ و کوچک، پاساژها و بازارچه ها همگی در استرالیا انواع ویزا کارت را به عنوان کارت پرداخت قبول می کنند. همچنین دستگاه های ATM ها در سراسر استرالیا این کارت ها را جهت ارائه پول نقد قبول می کنند. برای آشنایی با شرایط برترین ویزا کارت های استرالیا در سال 2020 جدول زیر را مشاهده نمائید:

 

عنوان ویزا کارت شرایط و امتیازات
The Westpac Low Rate Visa card 0$ (دلار) هزینه سالیانه در سال اول و نرخ بهره پایین 13.49% برای خریدها
The ANZ Platinum Visa card دارای امتیازاتی مثل پاداش های سفر خارجی و بیمه پزشکی و نیز هزینه سالیانه 0$ (دلار) در سال اول
The NAB Low Fee Visa card 30$ (دلار) هزینه سالیانه و 44 روز دوره خرید همراه با پاداش و تخفیف
The Heritage Bank Freedom Visa card 0$ (دلار) هزینه سالیانه و 55 روز دوره خرید همراه با پاداش و تخفیف
The St. George Vertigo Visa card یکی از کارت های اعتباری عمومی در استرالیا دارای امتیازات ویژه برای خرید
The Virgin Australia Velocity Flyer Visa card 0$ (دلار) هزینه سالیانه و 40000 پاداش امتیاز ولاسیتی یا Velocity Points Bonus

موارد مهم در انتخاب ویزا کارت استرالیا

مطابق تجربه کارشناسی، شما بایستی قبل از انتخاب ویزا کارت این کشور، نکات و ملاحظات مهمی از جمله موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

 • توجه به سطح امتیازات: متقاضیان باید توجه کنند که ویزا کارت ها در 3 نوع Basic، Signature و نیز Infinite صادر می شود و هر یک نیز مزایا و امتیازات خاص خود را دارند.
 • توجه به امتیازات صادر کننده کارت
 • بررسی پاداش های پیشنهاد شده توسط صادر کننده کارت مثل پاداش های عضویت و جوایز خرید
 • بررسی هزینه سالیانه که در این مورد برخی صادر کنندگان ویزا کارت هیچ هزینه ای از مشتریان اخذ نمی کنند.

شرایط افتتاح حساب و اخذ ویزا کارت برای ایرانیان

متاسفانه در شرایط فعلی راهکاری برای افتتاح حساب در استرالیا از داخل ایران وجود ندارد و دلیل آن هم فقط تحریم است. جدیدا شرکت های واسطه پیدا شده اند که با اخذ مبالغ زیاد اقدام به افتتاح حساب برای ایرانیان می کنند. راهکار دیگر برای هموطنان ایرانی که تا حدودی سخت هم می باشد، اخذ اقامت کشورهای همسایه مثل ترکیه یا آذربایجان و اقدام از این طریق می باشد. با همه اوصاف باید بدانید که شما مجبور به حضور فیزیکی در استرالیا جهت افتتاح حساب نبوده و از طریق آنلاین هم می توانید سریعا حساب جاری در استرالیا افتتاح و درخواست ویزا کارت دهید.

دریافت ویزا کارت از دو طریق زیر می باشد:

 • افتتاح حساب آنلاین از طریق 4 بانک بزرگ استرالیایی یعنی ANZ، Commonwealth Bank، NAB و نیز Westpac که تسهیلات ویژه افتتاح حساب را 12 ماه قبل از ورود شما به استرالیا فراهم می کنند. کل این فرآیند 5 تا 10 دقیقه زمان می برد. پس از ورود نیز شما می توانید مدارک خود را تحویل و حساب را شارژ کنید.
 • افتتاح حساب TransferWise Borderless با امتیازاتی مثل ارسال، دریافت و سازماندهی بین المللی وجوه، هزینه ها و کارمزدهای پایین.

همچنین ببینید

مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

یکی از هزینه های حتمی و ضروری برای زندگی در استرالیا، اخذ مالیات توسط دولت …