دریافت مستر کارت استرالیا

استرالیا از جمله مقاصد سنتی مهاجرت ایرانیان محسوب می شود و اطلاع از شرایط دریافت مستر کارت استرالیا می تواند به فرآیند اقامت متقاضیان کمک کند. افراد با هر دلیلی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا داشته باشند، نیازمند تهیه برخی ملزومات اقامتی از جمله اجاره خانه و کارت اعتباری هستند. در حقیقت، داشتن کارت اعتباری در کشور استرالیا می تواند روند و شرایط زندگی در این کشور را برای مهاجران خارجی راحت و آسان سازد.

  • شرایط و مدارک لازم برای اخذ مستر کارت استرالیا چیست؟
  • بهترین مستر کارت استرالیا کدام است؟
  • آیا افتتاح حساب و اخذ مستر کارت استرالیا برای متقاضیان رایگان است؟

نکته جالب درباره افتتاح حساب و اخذ مستر کارت در این کشور آن است که شرط افتتاح حساب در این کشور گرفتن 100 امتیاز از طریق معیارهای شناسائی شخصی منتخب دولت می باشد. بنابرین مدارک لازم برای کسب حداقل 100 امتیاز لازم شامل گواهی تولد، پاسپورت، گواهی شهروندی و … می باشد. باید توجه کرد که امکان افتتاح حساب به صورت حضوری و مجازی در کشور استرالیا امکانپذیر بوده و بانک های زیادی به ارائه خدمات می پردازند. نهایتا شما در این مقاله که توسط تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است با شرایط کلی افتتاح حساب و اخذ مستر کارت کشور استرالیا آشنا می شوید.

نگاهی به تعریف مستر کارت

همانند انگلستان، در کشور استرالیا نیز Debit Mastercard یا همان کارت اعتباری مستر کارت رقیب Visa Debit Cards یا ویزاکارت ها می باشد. در حالی که هر دو کارت از نوع کارت اعتباری بوده اما شبکه تراکنشی و نیز کمی هم امتیازات آنها از هم متفاوت است. مستر کارت برای اولین بار در کشور استرالیا توسط بانک Westpac به عنوان کارت جایگزین دارندگان کارت Cirrus این بانک معرفی شد. در ادامه بانک ها و موسسات اعتباری زیادی در استرالیا مطرح شدند که برای مشتریان خود مستر کارت صادر می کردند.

از موسسات و بانک های دیگر استرالیایی فعال در زمینه صدور مستر کارت می توان به Commonwealth Bank و ME Bank اشاره نمود که جزء تنها بانک هایی هستند که برای هر دارنده حساب سن 16 ساله به بالا مستر کارت صادر می کنند. در حالی که شرط موسسات دیگر استرالیایی جهت صدور مسترکارت این است که متقاضیان سنی بالاتر از 18 سال داشته باشند. جالب است بدانید که Bendigo Bank نیز برای دانش آموزان 12 سال به بالا هم مستر کارت صادر می کند.

لزوم افتتاح حساب در استرالیا و اخذ مستر کارت

استرالیا از دیرباز به عنوان مقصد مهاجرتی جذابی برای متقاضیان ایرانی محسوب می شود. غالبا مهاجران ایرانی در قالب نقش هایی مثل دانشجو، کارگر و یا توریست به این کشور مهاجرت می کنند. البته نباید از این نکته نیز غافل شویم که برخی از ایرانیان نیز متاسفانه به ناچار راه غیرقانونی و پر خطری برای مهاجرت به استرالیا یعنی پناهندگی در استرالیا را انتخاب کرده و در این مسیر خود و خانواده همراه را دچار مسائل و مشکلات متعددی می کنند.

به هر ترتیب این روند مهاجرتی ایرانیان به کشور استرالیا در طول سالیان ادامه یافته و هم اکنون نیزمتقاضیان خاص خود را دارد. اما قبل از موعد سفر و درست همزمان با ارائه درخواست ویزا افراد باید به چند فاکتور حیاتی نیز توجه نمایند. اولا آنها نیازمند محل اقامت در کشور استرالیا بوده و ثانیا برای انجام تراکنش ها و معاملات روزانه نیازمند افتتاح حساب و اخذ کارت اعتباری هستند.کارت های اعتباری مختلفی از جمله مستر کارت، ویزا کارت، دیسکاور و یا اکسپرس آمریکا در استرالیا برای انجام تراکنش های اعتباری پذیرفته می شود. پس متقاضیان بایستی در اسرع وقت (به صورت حضوری یا مجازی) درخواست داده و برای دریافت مستر کارت استرالیا یا هر کارت اعتباری دیگر آماده شوند.

شرایط دریافت مستر کارت استرالیا

بانک ها و موسسات مالی استرالیا بنا به خواست مشتریان خود برای آنها انواع مستر کارت شامل World Mastercard، Standard Matercard و نیز Platinum Mastercard صادر می کنند. متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند متقاضی افتتاح حساب و دریافت یکی از مستر کارت های فوق باشند. اما از جمله شرایط افتتاح حساب و دریافت مستر کارت استرالیا داشتن حداقل AU$5000 (دلار استرالیا) در حساب اصلی می باشد.

جالب است بدانید که افتتاح حساب در کشور استرالیا امتیاز محور است و بانک ها در این زمینه از سامانه شناسائی شخصی منتخب دولت استفاده می کنند که 100 امتیازی است. مشتریانی که با تهیه مدارک لازم بتوانند حداقل 100 امتیاز کسب کنند می توانند برای دریافت کارت اعتباری اقدام نمایند. مدارکی که بانک ها و موسسات مالی استرالیا از مشتریان برای صدور مستر کارت می خواهند شامل:

 

مدارک لازم جهت دریافت مستر کارت استرالیا 2020 شرح
شناسنامه، پاسپورت یا گواهی شهروندی 70 امتیاز
گواهینامه رانندگی، گواهی شکار، کارت شناسائی کارکند خدمات عمومی 40 امتیاز
نرخ های زمین (این فاکتور تنها برای مالکان خانه به کار می رود) 35 امتیاز

دریافت بهترین مستر کارت استرالیا

همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، انواع سه گانه مستر کارت توسط بانک ها و موسسات مالی استرالیایی برای متقاضیان صادر می شود. نکته مهم درباره انواع مستر کارت کشور استرالیا این است که متقاضیان می توانند با توجه به معیارها و پارامترهایی از جمله نرخ سود بر میزان تراکنش های مالی، حداقل شرط درآمدی و … مستر کارت خود را انتخاب نمایند. با این توصیف، بهترین مسترکارت های استرالیا در سال 2020 عبارتند از:

 

عنوان مستر کارت بهترین به خاطر
HSBC Platinum Credit Card پیشنهاد 0% سود بر تراکنش
Qantas Premier Platinum پیشنهاد بزرگترین پاداش جهت خرید از بازار
American Express Velocity Platinum card پیشنهاد 50000 امتیاز velocity به هنگام درخواست
St.George Vertigo پیشنهاد 0% سود بر تراکنش

تقاضا برای مهاجرت به استرالیا در بین دانشجویان و کارگران بسیار بالا است و این تنها به دلیل کیفیت بالای آموزش عالی این کشور توسعه یافته و نیز وجود بازار کار جذاب می باشد. اما برای مهاجرت به این کشور تنها شرط لازم اخذ ویزای مهاجرتی نمی باشد. بلکه متقاضیان به موارد دیگری از جمله افتتاح حساب بانکی و اخذ کارت اعتباری نیازمند می باشند

همچنین ببینید

مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

یکی از هزینه های حتمی و ضروری برای زندگی در استرالیا، اخذ مالیات توسط دولت …