بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا

با توجه به بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا و قرار داشتن این رشته در لیست مشاغل مهارتی (SOL) فرصت خوبی برای مهاجرت به این کشور فراهم است. شرکت های بزرگ چند ملیتی در استرالیا از بزرگترین کارفرماهای استرالیا و نیز استخدام کننده مهندسان کامپیوتر متخصص و ماهر می باشند. مهندسان می توانند با داشتن حداقل مدرک لیسانس و تسلط بر زبان انگلیسی در این بازار کار پر رونق، پیشنهاد کاری یافته و نسبت به درخواست مجوز و ویزای کار استرالیا اقدام نمایند.

شرایط کاری مهندسان کامپیوتر در استرالیا با میانگین درآمد سالانه بالای $77,813 (دلار) و کل ساعات کاری 36 ساعته در هفته نسبت به اکثر کشورهای جهان در سطح مناسبی قرار دارد. بنابراین، وجود فرصت های اشتغال کافی و کیفیت زندگی بالا انگیزه ای است برای متقاضیان خارجی تا از طریق بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا، اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر تشریح شرایط کار مهندسان کامپیوتر در استرالیا در قالب مقاله فعلی، حاضرند همه نوع مشاوره و راهنمایی لازم را در این زمینه به شما ارائه نمایند.

تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور بزرگ می باشد. از آنجایی که استرالیا برخوردار از یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان است، شما با تحصیل در استرالیا می توانید همزمان از امتیازات فراوانی از جمله استاندارد آموزشی و زندگی برتر، اخذ اقامت استرالیا، کار ضمن تحصیل در استرالیا، دریافت فاند یا بورس تحصیلی، آموزش به زبان انگلیسی و … برخوردار شوید. برنامه تحصیلی مهندسی کامپیوتر رشته ای پر طرفدار در استرالیا است که اکثر دانشگاه های معروف این کشور همانند دانشگاه سیدنی (رتبه 59 جهانی)، دانشگاه کوینزلند (رتبه 69 جهانی) و دانشگاه وست استرالیا (رتبه 301 جهانی) این برنامه تحصیلی را در برنامه آموزشی خود دارند.

برنامه تحصیلی مهندسی کامپیوتر در استرالیا یک دوره 3 الی 4 ساله است و دانشجویان در طی این سال های تحصیلی به صورت تئوری و عملی با اصول و مبانی مهندسی کامپیوتر و نرم افزار آشنا شده و مهارت لازم برای ورود به بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا را کسب می کنند. شهریه سالانه دانشجویان این رشته برای مقطع لیسانس در حدود AU$36,480 (دلار استرالیا) و برای مقطع فوق لیسانس حدود AU$45,600 (دلار استرالیا) می باشد.

وضعیت بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا

آیا استرالیا فرصت های کاری خوبی برای مهندسان کامپیوتر دارد؟ مسلما بله و هر سال هم شرایط بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا بهتر و بهتر می شود. استرالیا به خاطر بخش مهندسی و فناوری قوی خود در دنیا معروف است، لازم به یادآوری است که یکی مشاغل مورد نیاز استرالیا در لیست مشاغل مهارتی (SOL) این کشور، رشته مهندسی کامپیوتر می باشد که در حال حاضر متقاضیان فراوانی از کل دنیا دارد. از دیگر سوی، به دلیل این کمبود نیرو در بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا، برخی از شرکت های کارفرمای بزرگ استرالیایی به دنبال جذب مهندسان خارجی ماهر با حقوق بالا هستند. برخی از این شرکت ها به قرار زیر می باشد:

 

نام شرکت میانگین درآمدی (دلار استرالیا)
IRESS Market Technology AU$80,000
BAE Systems Inc. AU$76,000
Accenture AU$70,000
Maptek AU$62,000
Atlassian AU$83,000
Saab AU$62,000
Suncorp AU$84,000
Blackboard,Inc AU$77,000

همانطور که در جدول فوق نیز مشاهده می شود، شرکت Suncorp بالاترین حقوق را در استرالیا به کارکنان خود پرداخت می کند. بدین ترتیب، مهندسان کامپیوتر ایرانی در صورت احراز صلاحیت های لازم می توانند به آسانی به بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا راه پیدا کرده و اقامت دائم استرالیا را نیز در ادامه اخذ نمایند. در این میان چند نوع تایپ ویزا برای کار در استرالیا در دسترس مهاجرین است که در یک سیستم امتیازبندی شما می توانید در پروسه ای رقابتی برای مهاجرت به استرالیا از این طریق اقدام نمائید.

شرایط بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا

در دنیای فناوری اطلاعات، مهندسان کامپیوتر نقش کلیدی در زندگی انسان ها ایفا می کنند. مهندس معمولا کسی است که به توسعه شیوه ها و روش هایی کمک می کند تا از آن طریق عملکردهای ایجاد شده توسط گروه طراحی نرم افزار خوب عمل کند. در استرالیا، برای تفکیک و دسته بندی عملکردهای برنامه از یک مجموعه برنامه واحد، مهندسان کامپیوتر با طراحان همکاری می کنند. همچنین مهندسان کامپیوتر با برنامه نویس ها و رمزگذارها نیز برای تدوین وظایف برنامه نویسی و عملکردهای کوچکتر همکاری می کنند.

برخی از مهارت هایی که شما به عنوان مهندس کامپیوتر بایستی برخوردار باشید، عبارتند از:

  • JavaScript
  • C# Programming Language
  • Java
  • C++Programming Language
  • SQL

در صورت برخورداری از مهارت Java و C++Programming Language، میانگین درآمدی شما بالای AU$75,000 (دلار استرالیا) خواهد شد اما در صورت داشتن مهارت های دیگر، حقوق پایین تر از AU$75,000 (دلار استرالیا) کسب درآمد خواهید کرد. اما بایستی بدانید که سابقه کارتان هم ملاک درآمد دریافتی تان نیز می باشد. مهندسان با 1 سال سابقه کار در حدود AU$60,000 (دلار) درآمد دارند در حالی که مهندسان با بیش از 5 سال سابقه کار دارای میانگین درآمدی بالای AU$85,000 (دلار) می باشند. بنابراین شرایط درآمدی شما به فاکتورهای مختلفی همانند مهارت، تحصیلات و سابقه کاری شما بستگی دارد.

قوانین کار مهندسان کامپیوتر در استرالیا

استرالیا از جمله کشورهایی است که دارای یک سیستم کاری منحصر به فردی می باشد که جزء یکی از برترین کشورها در این زمینه محسوب می شود. المان های اصلی سیستم مذکور شامل یک مجموعه از استانداردهای ملی کار برای کلیه کارمندان و کارگران استرالیایی، سلامت شغلی و مقررات ایمنی کار و پرداخت های فوق العاده می باشد. Fair Work Ombudsman (FWO) و Fair Work Australia (FWA) دو سازمان و نهاد کلیدی در سیستم روابط بازار کار استرالیا محسوب می شود. کارگران در استرالیا می توانند در قالب یک تعداد از مشاغل مختلف همانند کارمند یا پیمانکار عمل کنند.

مطابق قوانین و شرایط تعریف شده توسط استانداردهای ملی کار، کلیه کارمندان در استرالیا از حقوقی شامل ساعت کاری هفتگی، ایام تعطیلات یا مرخصی، بیمه تامین اجتماعی و پرداخت های اضافی یا پاداش ها برخوردارند. مطابق قوانین کاری کشور استرالیا، متوسط هفته کاری استرالیا 36 ساعت از دوشنبه تا جمعه می باشد. مطابق گزارش اداره آمار استرالیا، میانگین درآمد کل هفتگی کارگران در کشور استرالیا حدود AU$1056.16 (دلار استرالیا) است. مسلما شما با کار و زندگی در شهرهای کوچک موجب صرفه جویی در هزینه های زندگی خود خواهید شد. جدول زیر نشانگر میانگین درآمدی در شهرهای کوچک استرالیا است:

 

ایالت/منطقه میانگین درآمد هفتگی
قلمرو پایتخت استرالیا $1,310.42
نیو ساووت والس $1,054.71
قلمروی شمالی $1,185.53
استرالیای جنوبی $933.78
تاسمانی $905.93
ویکتوریا $1,021.82
استرالیای غربی $1,187.65
کویینزلند $1,052.82

شرایط مهاجرتی مهندسین کامپیوتر در استرالیا

مهندسین کامپیوتر برای مهاجرت به استرالیا ابتدا باید بدانند که سیستم مهاجرتی کشور استرالیا از نوع امتیازی (PBS) می باشد و تنها لیست مشاغل مهارتی (SOL) استرالیا ملاک و شاخص تعیین صلاحیت متقاضیان برای درخواست ویزای کار استرالیا است. پس از اینکه صلاحیتتان برای درخواست ویزای کاری استرالیا محرز شد، شما باید در سیستم ثبت نام آنلاین درخواست ویزا با نام Expression Of Interest از طریق وب سایت SkillSelect درخواست خود را ثبت نمایید. پس از تحویل درخواست و مدارک لازم، پرونده درخواست شما از طریق معیارهای چهارگانه زیر شامل سن، مهارت زبان انگلیسی، مدرک دانشگاهی و سابقه کار مورد ارزشیابی قرار گرفته و به شما امتیاز داده می شود. شما برای قرار گرفتن در جمع متقاضیان واجد شرایط، بایستی حداقل 65 امتیاز از 100 امتیاز کل را دریافت کنید.

سوالات متداول درباب بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا

متقاضیان کار در زمینه مهندسی کامپیوتر در استرالیا سوالات زیر را به طور معمول مطرح می نمایند:

  1. میزان درآمد و ساعات کار مهندسان کامپیوتر در استرالیا به چه ترتیبی است؟ شرایط کاری مهندسان کامپیوتر در استرالیا با میانگین درآمد سالانه بالای 77813$ (دلار) و کل ساعات کاری 36 ساعته در هفته نسبت به اکثر کشورهای جهان در سطح مناسبی قرار دارد.
  2. در کدام دانشگاه های استرالیا می توان در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرد؟ اکثر دانشگاه های معروف این کشور همانند دانشگاه سیدنی (رتبه 59 جهانی)، دانشگاه کوینزلند (رتبه 69 جهانی) و دانشگاه وست استرالیا (رتبه 301 جهانی) این برنامه تحصیلی را در برنامه آموزشی خود دارند.
  3. آیا مهندسی کامپیوتر از رشته های مورد نیاز در استرالیا است؟ یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا در لیست مشاغل مهارتی (SOL) این کشور، رشته مهندسی کامپیوتر می باشد که در حال حاضر متقاضیان فراوانی از کل دنیا دارد.
  4. کدام یک از شرکت های معتبر استرالیا بیشترین حقوق را به دارندگان مدرک مهندسی کامپیوتر اعطا می کند؟ شرکت Suncorp بالاترین حقوق را در استرالیا به کارکنان خود پرداخت می کند.
  5. داشتن چه مهارت هایی شانس رسیدن به درآمد بالا را برای مهندسان کامپیوتر در کشور استرالیا فراهم می آورد؟ در صورت برخورداری از مهارت Java و C++Programming Language، میانگین درآمدی شما بالای AU$75,000 (دلار استرالیا) خواهد شد اما در صورت داشتن مهارت های دیگر، حقوق پایین تر از AU$75,000 (دلار استرالیا) کسب درآمد خواهید کرد.

 

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش هفتم

رزومه نویسی بخش هفتم

چگونه کاورلتر چشمگیر برای رزومه بنویسیم؟ یک موقعیت شغلی عالی را شناسایی کرده‌اید و می‌دانید …