10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان

بررسی 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان

به طور کلی می توان گفت اکثریت افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، در پی این امر هستند که بتوانند اقامت دائم یا تابعیت آن کشور را بعد از چند سال اخذ نمایند. به همین دلیل می توان از بین کشورهای موجود 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان را که به راحتی بتوان اقامت و در نهایت تابعیت کشور را به دست آورد، نام برد.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که دریافت اقامت دائم و تابعیت شرط و دلیل قانع کننده برای مهاجرت به یک کشور می باشد ولی دلیل کافی نیست. لذا برای مهاجرت اشخاص می بایست به عواملی نظیر شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری کشور، نظام آموزشی، نرخ مالیات، تورم و… را بررسی نمائید.

کشور کانادا

کانادا در طی سال های اخیر در لیست 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان قرار گرفته است. زیرا این کشور به شدت مهاجرپذیر می باشد و قوانین این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای اخذ اقامت دائم وضع نموده است. دلیل دیگر جذابیت این کشور این می باشد که کیفیت زندگی در این کشور بالا است و این کشور از نظر اقتصادی جزء کشورهای پیشرفته محسوب می گردد. در کشور کانادا افراد نیز می توانند پس از 3 سال کار کردن، نسبت به اقدامات لازم را در خصوص درخواست اقامت دائم اقدام نمایند. عامل مهمی که به جذابیت این کشور می افزاید این است که فرزند به محض تولد در کشور کانادا، تابعیت کشور را اخذ می نماید.

مهاجرت و اخذ اقامت کانادا

از جمله راه های موجود برای مهاجرت به کشور کانادا می توان به مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق تحصیل اشاره نمود. در بین این راه ها که برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت شرایط مناسب تری را فراهم می نماید، مسیر کار و تحصیل می باشد. کشور کانادا برای مهاجرانی که دارای مهارت لازم می باشند، مسیری را جهت مهاجرت قرار داده است که در صورت واجد شرایط بودن شخص متقاضی اقامت خود و خانواده خود را در همان ابتدا می تواند، دریافت نماید.

نام این ویزا skill worker است و بر اساس سیستم امتیاز بندی افراد سنجیده می شود. افراد برای اخذ این اقامت باید امتیازات لازم را کسب نمائید. در مقابل ویزای skill worker و کاری، ویزای تحصیلی کانادا به مراتب آسان تر می باشد. افراد برای هر مقطعی و همچنین هر رشته ای می توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمائید. البته برای مهاجرت از طریق تحصیل نیز باید واجد شرایط باشند و شرایط اشخاص بر اساس سن، سطح تحصیلات، دانش زبان انگلیسی و… سنجیده می گردد

هزینه تحصیل در این کشور به صورت کلی از سالی 12.000 $ دلار کانادا تا 20.000 $ دلار کانادا می­ باشد که البته این مبلغ بسته به رشته تحصیلی و مقطع مورد نظر متفاوت است.

کشور آمریکا

 یکی دیگر از کشورهایی که در در لیست 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان قرار گرفته است، کشور آمریکا می باشد این کشور به دلیل وضعیت اقتصادی پیشرفته و سطح حقوق بالا نیز مورد توجه قرار گرفته است. آمریکا بی شک جزء کشورهای قوی و توسعه یافته در دنیا محسوب می گردد و مهاجران بسیاری را از سراسر جهان مجذوب خود می­ نماید. ولی به دلیل شرایط و روابطی که میان این دو کشور(ایران و آمریکا) حاکم است، مسیر مهاجرت به این کشور بسیار مشکل می باشد.

مهاجرت و اخذ اقامت کشور آمریکا

از جمله راه­های مهاجرت به این کشور می توان به سرمایه­ گذاری، ازدواج، نامزدی، کار، تحصیل و… اشاره نمود. ویزای سرمایه­ گذاری این کشور ویزای  EB5نام دارد. برای سرمایه گذاری در این کشور می بایست مبلغی حدود 1.000.000 $ دلار آمریکا را در نظر داشت. با وجود این رقم نم یتوان این اطمینان را حاصل نمود که سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت برای خود و خانواده­ می شود، زیرا ریسک زیادی را در بر دارد.

یکی درگیر از راه ­های موجود برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق کار می ­باشد که این ویزا به EB3 نام گذاری شده است، البته در حال حاضر این ویزا با توجه به تحریم­ های صورت گرفته و سیاست­ های اخذ شده برای ما ایرانیان صادر نمی­ گردد. پیشنهاد ما این است که افرادی گه تمایل به کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارند شرایط خود را برای ورود به کشور کانادا بسنجید و اقامت این کشور را دریافت نمائید. برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تحصیل اشخاص نیازمند اخذ پذیرش از یک دانشگاه آمریکایی را می باشند. اشخاص همچنین باید سطح نمرات عالی و مدرک زبان معتبری را ارائه دهند که ذکر این نکته حائز اهمیت است که اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر آمریکایی کار بسیار مشکلی است.

کشور استرالیا

کشور استرالیا به لحاظ وضعیت آموزشی و صدور ویزای کار برای ایرانیان، جزء 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می گردد. در این کشور نرخ بیکاری بسیار پایین است و حتی در شرایط رکود، وضعیت اقتصادی مناسبی دارد و کاملا پیشرفته است. نکته ای که در این کشور در خصوص دریافت اقامت وجود دارد این است که افراد نیز می توانند بعد از 5 سال کار کردن در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمائید. برای اخذ اقامت در این کشور راه­ های بسیاری وجود دارد که منجر به اقامت می شود.

مهاجرت و اخذ اقامت در استرالیا

از جمله راه­ های مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه­ گذاری، ازدواج، تولد و … می باشد. ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای کار در این کشور به صورت امتیاز بندی می باشد. در مبحث سرمایه گذاری و اخذ اقامت برای خود و خانواده، سن، میزان تحصیلات، میزان سرمایه، سابقه مدیریتی و عوامل دیگری که به صورت کامل می توان این اطلاعات را در سایت موسسه سفیران سعادت ملاحظه فرمائید. برای ورود به این کشور و دریافت اقامت از طریق کار نیز امتیازات افراد محاسبه می­ گردد و امتیازات می بایست به حد نصاب برسد.

امتیازات بر اساس شرایط سنی، میزان تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان و عوامل انطباق ­پذیری قابل دستیابی است. یکی دیگر از راه های ورود به این کشور از طریق تحصیل می باشد که اگر بخواهیم با شرایط تحصیل در کشور کانادا مقاسیه نمائیم متوان گفت، هزینه تحصیل در این کشور دو برابر کشور کانادا است و هزینه زندگی نیز در این کشور بالاتر از کشورهای دیگر می باشد. هزینه زندگی سالیانه در کشور کانادا حدود 12.000 $ دلار کانادا می باشد در حالیکه هزینه زندگی در کشور استرالیا حدود 18.000 $ دلار استرالیا می باشد و در نتیجه می توان گفت هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا بسیار مقرون به صرفه تر است.

کشور نیوزلند

 این کشور از لحاظ جاذبه ­های گردشگری بسیار جذاب است و به دلیل همسایگی با کشور استرالیا از قوانین آن کشور تبعیت می ­نماید. با توجه به تولید ناخالص ملی که ارائه داده است جزء کشورهایی با اقتصاد پیشرفته و پررونق محسوب می­ شود. از مزایای دریافت اقامت این کشور این می ­باشد که با اخذ اقامت کشور نیوزلند افراد به 172 کشور دنیا بدون اخذ ویزا مهاجرت نمائید. این کشور همچنین دارای استاندارهای بالایی برای زندگی و تحصیل می باشد. نیوزلند نیز مانند کشورهای دیگر مسیرهایی را برای ورود مهاجران تعیین نموده است.

مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند

طرق مهاجرت به نیوزلند شامل مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه ­گذاری، کار، تحصیل و… است. ویزای کار و سرمایه گذاری در این کشور نیز مانند کشور استرالیا و کانادا به صورت امتیاز بندی می باشد. برای اخذ اقامت امتیازات افراد باید به حد نصاب برسد و واجد شرایط باشند. در خصوص سرمایه گذاری عواملی مانند سن، میزان سرمایه، سال­های تجربه مدیریتی و… برای دریافت امتیازات تأثیر گذار هستند. ویزای کار نیوزلند نیز همانند ویزای کار کانادا و استرالیا امتیاز بندی می باشد و شرایط برای اخذ اقامت از طریق کار می بایست ارزیابی گردد.

برای ورود به کشور نیوزلند افراد می توانند از طریق تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی نیز اقدام نمایند و البته پیشنهاد موسسه سفیران سروش سعادت این است که اگر قصد ورود از طریق تحصیل و دریافت اقامت را دارید برای کشورهایی که از لحاظ هزینه بسیار مقرون بصرفه تر است اقدام نمائید.

کشور انگلیس

کشور انگلیس از این نظر که کیفیت زندگی بالایی را برای ساکنان از لحاظ کار و تحصیل به ارمغان می­ آورد، جزء 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می­ شود. واحد پول این کشور پوند (£) است و نسبتا هزینه زندگی بالایی را در بر دارد به خصوص شهر لندن که جزء گرانترین شهرهای این کشور محسوب می­ گردد. از لحاظ اقتصادی می توان به جرأت گفت که کشور پیشرفته ای می باشد و نرخ بیکاری نیز در این کشور بسیار پایین است. برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا و مجوز اقامت می باشند و باید شرایط لازم را احراز نمائید.

مهاجرت و اخذ اقامت انگلیس

خوشبختانه این کشور مسیر مهاجرتی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… را برای متقاضیان مشخص نموده است. سرمایه گذاری در این کشور قوانین مخصوص به خود را وضع نموده است نام ویزای سرمایه­ گذاری در این کشورTier1 نام دارد که اشخاص برای سرمایه گذاری می بایست مبلغی حدود 200.000 £ پوند را نیز داشته باشند. البته فقط دارا بودن این سرمایه کافی نیست و افراد نیازمند ارائه یک طرح کسب و کار می باشند و باید این توانایی را داشته باشند که از طرح کسب و کار خود دفاع نمائید و همچنین قادر باشند 2 شخص که از اتباع کشور انگلیس باشند را استخدام شرکت خود نمائید.

برای اخذ ویزای کار و دریافت اقامت از این کشور افراد می بایست یک کارفرما را جذب نمایند و اگر این کارفرما تمایل داشته باشد قراردادی را منعقد نماید و در این صورت اشخاص نیز می ­توانند اقدامات لازم را جهت درخواست اقامت خود انجام دهند. از راه تحصیل نیز افراد می توانند برای این کشور اقدامات لازم را انجام دهند و باید به این نکته توجه فرمائید که هزینه تحصیل خود را باید به حساب دانشگاه مورد نظر خود واریز نمایند.

اشخاص باید قبل از اقدام برای درخواست ویزای دانشجویی نامه پذیرش را از دانشگاه خود دریافت نمایند. نام ویزای دانشجویی در کشور انگلیس Tier4می ­باشد. برای اخذ ویزای Tier4  افراد می بایست از یکسری شرایط برخودار باشند. شرایط برای متقاضیان بالای 18 سال و زیر 18 سال متفاوت می باشد. یکی از اصلی ترین موادر حائز اهمیت در خصوص اخذ ویزای تحصیلی مدرک زبان انگلیسی برای متقاضیان بالای 18 سال است. سن، مقطع تحصیلی و نامه تمکن و پرینت حساب از دیگر موارد حائز اهمیت می باشند.

کشور آلمان

آلمان از جمله 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می گردد. پیروی کردن از حوزه شنگن از دیگر پارامترهای مثبت آلمان است. کشور آلمان به دلایلی نظیر نرخ بیکاری پائین توانسته است مدنظر درصد بالایی از متقاضیان جویای کار قرار گیرد. رهبری اقتصاد اروپا از نظام آموزشی رایگان از دیگر امتیازات مثبت آلمان در باب مهاجرت است.

مهاجرت و اخذ اقامت آلمان

امروزه درصد بالایی از افراد در خصوص مهاجرت به آلمان فکر می کنند. کشور آلمان توانسته است با صدور ویزاهای موقت کاری آمار چشم گیری به خود اختصاص دهد. اخذ اقامت از طریق کار یکی از برترین طرق مهاجرتی محسوب می­ گردد. در این ویزاها به افراد اجازه کاریابی ارائه می ­گردد. نرخ بیکاری پائین و اقتصاد قوی توانسته است شرایط فوق العاده ای در این خصوص مهیا سازد. مهاجرت از طریق تحصیل از اصلی ترین طرق مهاجرتی محوسب می­ گردد. کشور برتری نظیر آلمان از جذابیت بالایی در خصوص اعزام دانشجو به آلمان برخوردار می باشد. درخواست بالا در خصوص اخذ ویزای تحصیلی باعث طولانی شدن روند های تحصیلی در آلمان گردیده است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان از دیگر طرق مهاجرتی و اخذ اقامت و تابعیت است. یکی از اصلی ترین موارد حائز اهمیت ارائه مدارکی دال بر این موضوع می باشد. اشخاص می توانند با بررسی شرایط لازم توسط موسسه ما در این مسیر قدم گذارند. راه های دیگر نظیر ازدواج، پناهندگی و تولد انجام پذیر می باشد که در موسسات معتبر حقوقی انجام پذیر نمی باشد. اخذ اقامت از طریق تولد در کشور آلمان به دلیل تبعه از قوانین خون انجام پذیر نمی باشد.

کشور اتریش

اتریش از لحاظ امنیت بالا، نرخ بیکاری پایین، اقتصاد پیشرفته، نظام آموزشی رایگان و… می تواند جزء 10 کشور برتر برای مهاجرت ایرانیان محسوب می ­شود. زبان اتریش آلمانی می باشد و واحد پول آن (€) یورو می باشد. افراد با 6 سال کار کردن در این کشور می توانند اقامت دائم را به دست بیاورند.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش

برای ورود به کشور اتریش راه­ های سرمایه ­گذاری، تحصیلی، کاری، ازدواج و… وجود دارد. اتباع خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به کشور اتریش نیازمند اخذ ویزا می باشند. ویزای سرمایه­ گذاری در اتریش به این صورت است که اشخاص می توانند فرآیند ثبت شرکت را با مبلغی حدود 100.000 € یورو انجام دهند و در این روند باید یک طرح کسب و کار نیز ارائه دهند.

ویزای کاری این کشور جست وجوی کار نام دارد که این ویزا همانند ویزای کار کشور آلمان می ­باشد و به افراد فرصت می ­دهد 6 ماه در کشور حضور داشته باشند و در جست و جوی کار باشند. البته لازم به ذکر است که ویزای کار این کشور به صورت امتیاز بندی می باشد. ویزای تحصیلی کشور اتریش با توجه به طولانی مدت بودن وقت سفارت پیشنهاد نمی­ شود و بهتر است برای کشورهایی مثل هلند، کانادا و… اقدام نمود تا در مدت زمان کم تری بتوان ویزا و اقامت خود را اخذ نمود.

کشور مجارستان

مجارستان یک کشور اروپایی و عضو شنگن می باشد که با وجود اروپایی بودن و سبک زندگی اروپایی، هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است. کشور مجارستان از سال 2000 به عضویت اتحادیه اروپا پیوسته است. هزینه زندگی در این کشور ماهیانه 600 الی 700 € یورو می باشد. زبان این کشور مجاری می باشد ولی در حال حاضر این زبان، زبان مرده محسوب می­ گردد و اکثریت به زبان انگلیسی و یا به دلیل هم­ مرز بودن با کشور آلمان و اتریش به زبان آلمانی صحبت می­نمایند. با اخذ اقامت بلند مدت از این کشور می­ توانید به سایر کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا مهاجرت نمائید.

مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان

برای اخذ اقامت در این کشور از راه های متفاوتی می توان اقدام نمود که به صورت کلی این راه ها شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… می باشد. کشور مجارستان از لحاظ اقتصادی برای این که افراد سرمایه خود را وارد کشور نمائید، مناسب نیست ولی برای تحصیل در رشته­ های پزشکی و همچنین برای اخذ پذیرش در دوره­ های زبان آلمانی و انگلیسی بسیار مناسب است. مهاجرت از طریق تحصیل در مجارستان گزینه طلایی در خصوص ورود به اتحادیه اروپا به خصوص آلمان نیز می باشد.

همچنین ببینید

رزومه نویسی بخش پنجم

رزومه نویسی بخش پنجم

چگونه احتمال رد شدن رزومه را به حداقل برسانید؟ گاهی موارد پیش افتاده ای، موجب …