مسکن در استرالیا

اگر می توانید، پیش از رسیدن به استرالیا، یک مسکن موقتی برای خود فراهم کنید. اجاره آپارتمانی که دارای امکانات خدماتی است، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تا زمانی که وسایل و لوازم شما به دستتان برسد، این آپارتمان ها می توانند به راحتی خانه ی شما باشند.

زمانی که وارد استرالیا شدید، بهتر است زمان کافی جهت بررسی مکان مناسب زندگی خود در نظر بگیرید. یکی از بهترین راه ها، قدم زدن در محله هایی است که تمایل دارید، در آنها زندگی کنید.

در هنگام قدم زدن و جست و جو به نکات ذیل هم توجه کنید:

♦ دسترسی به حمل ونقل عمومی؛

♦ مدارس محلی؛

♦ آینده شغلی شما؛

♦ فاصله و مسافتی که باید روزانه برای سرکار رفتن و نیاز های روزانه خود طی کنید؛

♦ شهرت منطقه.

اجاره کنیم یا بخریم؟

بهتر است که مزایا و معایب هردو حالت را با هم مقایسه کنید. عموماً، بسیاری از مهاجران ترجیح می دهند، به جای خرید آپارتمان، آن را اجاره کنند زیرا علاوه بر فرآیند ساده تر، مزایای بیشتری نسبت به خرید نیز دارد.

اجاره خانه یا آپارتمان این اجازه را به شما می دهد تا قبل از خرید با محیط و محله اطراف خود آشنا شوید و کمی آن را بشناسید.

در صورتی که قصد خرید یا اجاره کردن آپارتمان، در استرالیا داشته باشید، در یک بازار رقابتی قرار خواهید گرفت. برای اینکه بتوانید اطلاعات خوبی در رابطه با گزینه های موجود و قیمت ها کسب نمایید وبسایت های ذیل، جای خوبی برای شروع هستند:

www.rent.com.au

www.domain.com.au

www.realstate.com.au

اجاره کردن ملک:

اگر قصد دارید که در استرالیا ملکی را اجاره کنید، به شما توصیه می کنیم که اجاره نامه قبلی خود به همراه کپی پاسپورت را همراه داشته باشید. با در دست داشتن این مدارک شما می توانید بلافاصله پس از یافتن ملک ایده آل خود درخواستتان را ثبت نمایید.

اکثر مشاورین املاک امکان بازدید ملک را به شما ارائه خواهند داد. آنها زمانی را تعیین می کنند و به متقاضیان اجازه ورود به ملک و بازدید از آن داده می شود. همچنین توصیه می شود در رابطه با زمان جابه جایی و نحوه ی پرداخت اطلاعات کافی کسب نمایید.

روش معمول برای اجاره به این صورت است  که شما باید اجاره 4 تا 6 هفته آتی را به همراه پیش پرداخت، که اجاره 4 هفته می باشد، از قبل پرداخت کنید.

خریدن ملک:

اگر قصد خرید یک ملک در استرالیا دارید، با مشاورین املاک محله ی مورد نظر آشنا شوید. در صورتی که آن ها نسب به ویژگی های مد نظر شما آگاهی داشته باشند، در صورت یافتن ملک مناسب برای شما، معمولا قبل از آگهی عمومی، به شما اطلاع رسانی خواهند کرد.

همچنین ببینید

وام خرید ماشین در استرالیا

وام خرید ماشین در استرالیا

وام خرید ماشین در استرالیا هم مثل هر کشور دیگری برای رفاه شهروندان در نظر گرفته …