جذب نیروی کار در استرالیا

اخذ ویزا برای جذب نیروی کار در استرالیا

استرالیا یک مقصد محبوب برای مهاجران است و بسیاری از مردم به دلیل جو و فرهنگ و اجتماعات قوی در این کشور، به دنبال اشتغال موقت یا دائم استرالیا هستند. اگر می خواهید در استرالیا کار کنید، باید یک برنامه اشتغال پیدا کنید که ویزای کار استرالیا را برای شما به ارمغان بیاورد. بسته به ملیت،گزینه های مختلفی وجود دارد. هنگام درخواست ویزا، براساس مدارک تحصیلی و شرایط دیگر امتیاز دریافت می کنید که در این صورت مشخص می شود ویزا دریافت کنید یا خیر. این روند می تواند از 3 ماه تا 18 ماه به طول انجامد.

قبل از جستجوی کار، داشتن ویزای مناسب به شما امکان کار در استرالیا می دهد. همه ویزاها به طور خودکار حق کار در استرالیا را به شما نمی دهند و برخی ممکن است شرایط ضمیمه داشته باشند.

انواع ویزای اعزام نیروی کار به استرالیا

این که شما به دنبال مهاجرت کامل به استرالیا هستید یا مایل به کسب تجربه کار در یک کشور دیگر هستید، ویزای کار راهی عالی برای کسب تجربه و کار در استرالیا است. به این منظور چندین ویزای کار وجود دارد که ممکن است واجد شرایط آنها باشید.

ویزای کار به طور طبیعی به شما امکان می دهد در استرالیا کار کنید. چهار نوع ویزای کاری استرالیا وجود دارد که می توانید درخواست کنید. دو مورد از آنها موقتی هستند و فقط به شما اجازه می دهند برای مدت محدود در استرالیا بمانید، در حالی که دو مورد دیگر برای اقامت دائم و بسیاری از مزایای شهروندی است.

ویزای کار موقت

 • ویزای کار موقت (زیر کلاس 482). این ویزا به گونه ای طراحی شده است که به طور موقت کارگران ماهر را به استرالیا بیاورد تا بتواند کارهای لازم را انجام دهد.
 • ویزای تعطیلات کاری (زیر کلاس 462 و 417). طراحی شده است تا افراد جوان در طول تعطیلات در استرالیا کار کنند. هر ساله تعداد محدودی از این نوع ویزا اهدا می شود. محدودیت ها و ویزای تعطیلات کاری که می توانید برای آن درخواست کنید بستگی به کشور مبدا شما دارد. البته این نوع ویزا برای متقاضیان ایرانی نمیباشد

ویزای کار دائمی

 • ویزاهای کار حمایت کارفرمایان (زیرمجموعه 186 و 190). یک شرکت استرالیایی می تواند از غیر استرالیایی ها حمایت کند و به آنها اجازه اقامت دائم دهد. یک شرکت ممکن است از یک کارمند که در حال حاضر با ویزای تعطیلات کاری یا ویزای 482 در استرالیاست، حمایت کند، یا ممکن است متقاضی هنوز در خارج از کشور باشد.
 • ویزاهای مستقل مهارت (فرعی 189 و 190). این ویزا مناسب برای ساکنان خارج از کشور است که می خواهند بدون حمایت مالی از یک تجارت استرالیایی، برای اقامت دائم اقدام کنند. متقاضیان ابراز علاقه را ثبت می كنند و براساس شغلشان و نحوه رتبه بندی آنها و کسب امتیاز امتیاز در مقایسه با سایر متقاضیان انتخاب می شوند.

توجه داشته باشید که بسیاری از انواع ویزا برای شهروندان نیوزلند متفاوت عمل می کنند و بسته به کشور مبداء شما ممکن است تفاوت های دیگری نیز وجود داشته باشد.

وضعیت بازار کار استرالیا چگونه است؟

در استرالیا حدود 11.9 میلیون نفر شاغل هستند. بیش از دو سوم کار تمام وقت دارند، در حالی که 46 درصد آنها زن هستند. حدود 39 درصد از کارگران در سن 45 سال و بالاتر بوده و متقاضیان جوان (افراد 15 تا 24 ساله) 16 درصد دیگر را تشکیل می دهند.

به طور کلی، تقریباً دو سوم (63 درصد) افراد در نیروی کار دارای مدرک تحصیلی عالیه یا گواهینامه درجه 3 هستند. از این تعداد، 31 درصد دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستند. ACT با 43 درصد بیشترین درصد فارغ التحصیلان آموزش عالی را دارد. پس از آن، ویکتوریا (34 درصد) و نیو ساوت ولز (33 درصد) هستند.

از میان صنایع گسترده‌ای که در حال توسعه هستند، در حال حاضر چهار مورد ذکر شده در ادامه، در حدود 40 درصد اشتغال را تشکیل می‌دهند. این موارد شامل مراقبت بهداشتی و کمک‌ های اجتماعی (بیش از 1.5 میلیون)، تجارت خرده فروشی (1.3میلیون کارگر)، ساخت‌ و ساز (1 میلیون) و خدمات تخصصی، علمی و فنی است. صنایع با کمترین نیروی کار شامل رسانه های اطلاعاتی و ارتباطات (219.800 کارگر)، خدمات اجاره، استخدام و املاک و مستغلات (216،800)؛ و خدمات برق، گاز، آب و فاضلاب (139،600).

چگونه می توانم برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنم؟

شما می توانید از طریق وب سایت وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز استرالیا؛ درخواست ویزای خود را ارائه دهید، یا به واسطه یک وکیل مهاجرتی اقدام کنید تا در مورد روند به شما مشاوره داده و درخواست شما را ارائه کند.

اگر می خواهید به عنوان یک مهاجر ماهر در استرالیا کار کنید، می توانید از طریق SkillSelect نیز ابراز علاقه کنید. ابراز علاقه، درخواست ویزا نیست و هیچ هزینه ای ندارد، اما کارفرمایان و دولت های استرالیا را قادر می سازد تا از طریق پایگاه داده از مهارت های شما مطلع شوند. سپس یک کارفرما می تواند شما را برای درخواست ویزا دعوت کند. همچنین می توانید از یک وکیل مهاجرت برای ارائه اظهار علاقه استفاده کنید.

اگر اطلاعات یا اسناد دیگری پس از درخواست نیاز بود، باید در مدت زمان مشخص شده آنها را تهیه کنید. به یاد داشته باشید که اگر شرایط شما تغییر کند، مانند تغییر در آدرس منزل، وضعیت تاهل یا وضعیت اشتغال، باید به وزارت مهاجرت اطلاع دهید.

مالیات و مسائل مالی در استرالیا

کلیه کارگران استرالیا برای تأمین بودجه برنامه ها و خدماتی مانند جاده سازی، مدارس و بیمارستان ها ملزم به پرداخت مالیات هستند. میزان مالیاتی که پرداخت می کنید بستگی به میزان درآمد شما دارد

همچنین باید یک شماره پرونده مالیاتی (TFN) داشته باشید که شماره مرجع شخصی شما در سیستم مالیاتی استرالیا است. شماره پرونده های مالیاتی رایگان است و شما می توانید به محض ورود به استرالیا پس از دریافت ویزای کار، اقدام به درخواست آنلاین کنید. سعی کنید قبل از شروع کار یا خیلی زود شماره پرونده مالیاتی خود را بدست آورید. در حالی که شماره پرونده مالیاتی ضروری نیست، اما اگر این شماره را ندارید، مالیات بیشتری پرداخت خواهید کرد. باید در طی 28 روز از شروع کار، فرم اظهارنامه مالیات را برای کارفرمای خود پر کنید.

در سایت ato.gov.au می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد مالیات و نرخ های مختلف مالیات کسب کنید.

در صورت موارد زیر می توانید برای شماره پرونده مالیاتی به صورت آنلاین اقدام کنید:

 • یک گذرنامه خارجی دارید یا یک مهاجر دائم یا یک بازدید کننده موقت هستید.
 • در حال حاضر در استرالیا هستید.
 • یکی از ویزاهای زیر را دارید: ویزای مهاجرت دائم، ویزا با حقوق کار، ویزای دانشجویی در خارج از کشور یا ویزایی که به شما امکان می دهد به طور نامحدود در استرالیا بمانید.

هزینه جذب نیروی کار در استرالیا

ویزاهای کار ذکر شده در بالا دارای هزینه  4,045 دلار استرالیا هستند، به استثنای موارد زیر:

 • ویزای کمبود مهارت موقت – 1،265 دلار استرالیا برای جریان کوتاه مدت یا 1,863 دلار استرالیا برای جریان میان مدت
 • ویزای ماهر (موقت) ماهرانه (مسیر اقامت طولانی) – 360 دلار استرالیا
 • ویزاهای کار موقت – 310 دلار استرالیا به جز در شرایط محدود
 • ویزای استعداد برجسته – 4,110 دلار استرالیا

مدت زمان گرفتن ویزاهای کاری چقدر است؟

مدت زمان درخواست ویزای شما می تواند از هفته ها تا بیش از یک سال باشد و بسته به نوع و وضعیت ویزا متفاوت است. به عنوان مثال، 90٪ ویزاهای حمایت کارفرما (زیرمجموعه 186) برای جریان موقت، طی 9 ماه پردازش می شوند.

زمان پردازش همچنین می تواند به دلیل عواملی مانند تعداد برنامه ها، برنامه های ناقص، مدت زمان بررسی اطلاعات ارائه شده یا دریافت اطلاعات از سازمان های خارجی، زمان سال و پیچیدگی پرونده متفاوت باشد. در صورت امکان، درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین تسلیم کنید زیرا این روند پردازش درخواست شما را ساده تر می کند.

جذب نیروی کار در استرالیا چگونه صورت می گیرد؟

با جستجو در وب سایت های شغلی استرالیا، می توانید با استفاده از مشاغل موجود، ایده ای در مورد فرصتهای شغلی کسب کنید. وب سایت های معروف در استرالیا شامل موارد زیر است:

 1. seek.com.au
 2. mycareer.com.au
 3. careerone.com.au

این وب سایتها همچنین در مورد اینکه چگونه حقوق و دستمزد پرداخت می شود به شما ایده می دهند و اینکه چگونه می توانند براساس تجربه و نوع شغل متفاوت باشند.

همچنین می توانید روزنامه های ملی و محلی را بخوانید. برخی از روزنامه های مشهور در استرالیا عبارتند از: “Sydney Morning Herald” ، “Financial Review” و “Telegraph”.

برای بیشتر ویزاها می توانید بصورت آنلاین در وب سایت وزارت امور خارجه دولت استرالیا از طریق ImmiAccount متقاضی شوید. اگر ویزای شما برای درخواست، نیاز به دعوت رسمی دارد، می توانید EOI را در SkillSelect ارسال کنید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس کشاورزی به استرالیا

مهاجرت مهندس کشاورزی به استرالیا

از آنجا که جمعیت جهان همچنان در حال افزایش است، برای تأمین نیازهای جهانی، باید …