eoi چیست
eoi چیست

EOI استرالیا چیست؟

ثبت EOI استرالیا

EOI استرالیا مخفف عبارت Expression of Interest است. چنانچه شما موفق به دریافت اسسمنت مثبت از سوی یکی از سازمان های ارزیابی مدارک استرالیا مانند سازمان وت اسس شده باشید، نیاز است تا EOI خود را به صورت آنلاین در وبسایت اسکیل سلکت ثبت کنید. این پروسه رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه در وبسایت وجود ندارد. از طریق امتیازی که در اسکیل ورکر بدست می آورید می توانید در صف های امتیاز بندی قرار بگیرید و در نهایت توسط دولت استرالیا به آنجا دعوت شوید. در مدت زمان هر 30 روز، روند بررسی EOI صورت می گیرد. در این پروسه هر شخصی که امتیاز بالاتری داشته باشد دعوتنامه را در همان دوره اول دریافت می کند.

EOI استرالیا تا چه زمانی اعتبار دارد؟

EOI استرالیا بر اساس امتیاز بندی صورت می گیرد و زمانی که شما EOI خود را ثبت می کنید می توانید امتیاز خود را هم مشاهده کنید. اما نمی توانید متوجه شوید که در کجای صف قرار دارید. لذا از زمانی که در وبسایت skill select استرالیا مهارت های خود ثبت می کنید، به مدت دوسال اعتبار خواهد داشت و در این مدت می توانید آن را حذف و یا ویرایش کنید. گاهی پیش می آید که EOI ها به صورت ناقص ثبت می شوند که این EOI ها موفق به اخذ دعوتنامه نخواهند شد.

ثبت Expression of Interest و دریافت رسید

پس از اینکه EOI را به طور کامل ثبت کردید یک رسید تایید اخذ می کنید که EOI شما کامل شده است و در صف هستید. چنانچه در سیستم skill select امتیاز جدیدی کسب نمایید به شما اطلاع داده می شود. این سیستم به صورت دوره ای امتیاز ها را مورد ارزیابی قرار می دهد. باتوجه به اینکه EOI به مدت دو سال اعتبار دارد شما می توانید در صورت بهبود شرایط خود مانند متاهل شدن، کسب مدرک تحصیلی جدید و مانند آن مجدد وارد سیستم شده و اطلاعات خود را بروز رسانی نمایید. هر چه امتیازتان بیشتر باشد مکان شما در صف تغییر می کند.

پس از اینکه موفق به اخذ دعوتنامه شدید دیگر نمی توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید. لذا شما مسئول صحت درج اطلاعات خواهید بود. چنانچه این اطلاعات اشتباه، ناقص و یا مبهم باشد ممکن است رد شوید.

نحوه پر کردن EOI

تاثیر EOI بر پرونده مهاجرت استرالیا شما به قدری بالا است که هر چه EOI شما دقیق تر و صادقانه تر باشد امکان پذیرش شما بالا می رود. لذا هنگامی در سیستم EOI در حال پر کردن سوالات هستید می توانید از بخش Help Desk استفاده کنید. این بخش به شما کمک می کند تا اگر بخشی از فرم را متوجه نشدید یا اطلاعاتتان ناقص بود به شما کمک کند چگونه فرم را پر کنید. همچنین اگر با سوالاتی مواجه شدید که نمی دانستید چگونه بنویسید می توانید از مشاوران و وکلای مهاجرت در این خصوص بهره مند شوید.

دعوتنامه با اطلاعات اشتباه

در برخی از سیستم ها پیش می آید که شما اطلاعات خود را به صورت سهوی اشتباه وارد می نمایید و دعوتنامه هم دریافت می کنید. چنانچه دعوتنامه ای برای لاج دریافت کردید اما امتیاز قابل اثبات شما کمتر از میزانی باشد که در فرم ثبت کرده اید. در این حالت شما رد می شوید.

مدت زمان لاج EOI

با توجه به اینکه با هر EOI صرفا می توان یک دعوتنامه دریافت نمود بهتر است اطلاعات را به درستی و دقیق پر کنید تا به صورت اشتباه ویزاهای کلاس های دیگر به شما تعلق نگیرد. پس از اینکه دعوتنامه را دریافت کردید مدت زمان 60 روز برای Lodge ویزا فرصت خواهید داشت و در صورتی که این فرصت از دست برود به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود و عملا باطل می شود.

ایالت ها در اسکیل سلکت Skill Select Invitation

افراد می توانند برای ایالت خاص درخواست دعوتنامه را پر کنند. نماینده های ایالت ها فرد را شناسایی کرده و به دقت مورد ارزیابی قرار می دهند و در نهایت برای شخص دعوتنامه ارسال می کنند. لذا در صورتی که دعوتنامه اولیه را دریافت نمودید نیاز است که با ارسال مدارک به این نمایندگان اثبات کنید که امتیاز های شما واقعی هستند و پس از آن دعوتنامه اصلی و نهایی آماده می شود که می توانید به اداره مهاجرت استرالیا ارسال کنید.

در حین پر کردن EOI سوالی تحت عنوان “مایل هستید از کدام ایالت دعوتنامه دریافت کنید” وجود دارد. می توانید به دو طریق پاسخ این پرسش را بدهید: طریق اول: یک ایالت خاص را انتخاب نمایید که دراین صورت صرفا نمایده آن ایالت امکان بررسی اطلاعات شما را دارد. طریق دوم تمامی ایالت ها را انتخاب کنید. در این صورت نمایندگان تمامی ایالت ها امکان بررسی اطلاعات شما را خواهند داشت.

برای چه ویزاهایی باید EOI پر کرد؟

ویزاهایی که نیاز به پر کردن EOI استرالیا دارند عبارتند از:

  • ویزای اقامت دائم استرالیا 132
  • ویزای اقامت موقت 188
  • ویزای مهارت 189
  • ویزای مهارت 190
  • ویزای مهارت 491

عدم دریافت دعوتنامه

افراد بسیاری برای مهاجرت به استرالیا، EOI را پر می کنند اما الزاما به این معنی نیست که همه شان پذیرفته می شوند. لذا ثبت اسکیل در سیستم صرفا 2 سال امکان ویرایش و آپدیت دارد. پس هر چه امتیازهای شما بالاتر برود شانس شما برای دریافت دعوتنامه بیشتر می شود. در مدت 2 سال اگر مدرکی بدست آوردید که می توانست امتیازتان را بالا ببرد حتما اضافه کنید.  سیستم اسکیل پس از هر دوره بررسی و دعوتنامه برای ویزاهای مختلف نتایج را از طریق همین وبسایت منتشر می کند و حداقل امتیازها و حداکثر امتیازها در آن مشخص است. لذا برای اینکه بتوانید آمار مناسبی به دست آورید، می توانید از این نتایج آگاه شوید.

همچنین ببینید

سایت آموزشی کورسرا

معرفی سایت آموزشی Coursera

 coursera چیست؟ سایت آموزشی کورسرا (Coursera) در زمینه‌ی ارائۀ دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان، از شناخته‌شده‌ترین سایت‌های جهانه. کورسرا …