خدمات رایگان مهدکودک ها در استرالیا برای والدین شاغل

بدنبال درخواست مراکز نگهداری از کودکان و مهدکودک ها، آقای اسکات موریسون، اعلام کرد که استفاده از این مکانها برای والدینی که در طول درگیری با شیوع ویروس کرونا سر کار می روند، رایگان خواهد بود.

 

آقای موریسون همچنین گفت که برای ادامه فعالیت 13هزار مهد کودک مرکز نگهداری از کودکان در سراسر کشور کمک مالی در نظر گرفته شده است.

وی افزود:”مراقبت از کودکان و آموزش آنها بویژه برای کسانیکه شاغل بوده و برای رفتن به سر کار مجبور هستند فرزندانشان را به این مراکز بسپارند، از اهمیت خاصی برخوردار است، ”

آقای موریسون اظهار داشت ، هرکس که در این کشور صاحب شغل و کاری بوده و بنحوی به گردش چرخ اقتصادی کشور کمک میکند، خواه پزشک و پرستار و نظافت چی دربیمارستان باشد یا رانندگان کامیون که مواد غذایی موردنیاز فروشگاهها را تامین میکنند ، دارای جایگاه ویژه ای هستند.

بنابراین آندسته از والدینی که سر کار می روند، باید از دسترسی فرزندانشان به اینگونه مراکز مطمئن باشند.

بگفته دن تهان(Dan Tehan)، وزیر آموزش و پرورش دولت فدرال، مقررات مربوط به مهد کودکها در این هفته آماده خواهد شد.

مراکز مراقبت از کودکان نیز از داشتن مشکلات مالی گلایه دارند. بودجه این مراکز بطور مشترک توسط دولت و والدین بچه ها تامین می گردد . بدین ترتیب ، بطور میانگین 60درصد از هزینه های این مراکز از محل سوبسید مراکز نگهداری کودکان دولت فدرالCCS) ) تامین و بقیه را نیز والدین پرداخت می نمایند.

در طول ماه گذشته بسیاری از والدین از ترس بیماری و شیوع ویروس کرونا ترجیح دادند،  فرزندانشان بجای رفتن به مهد کودک درخانه بمانند.

یکی دیگر از دلایل نگهداشتن کودکان در خانه، به بیکار شدن والدین و عدم توانایی آنها در پرداخت هزینه این مراکز مربوط میشود

همچنین ببینید

کار جالب فروشگاهی در سیدنی

کار جالب فروشگاهی در سیدنی برای جلوگیری از خرید هیجان زده دستمال توالت: یک بسته …