اهدای دستگاه تنفس مصنوعی توسط دامپزشکان استرالیا برای مبارزه با ویروس کرونا

بعضي از دامپزشكان ایالت تاسماني در مورد پيشنهاد استفاده از دستگاه تنفس مصنوعي حيوانات براي انسان در طول دوره شيوع جهاني ويروس كرونا چندان مطمئن نيستند.

از كليه دامپزشكان در سرتاسر استراليا خواسته شده است تا تجهيزات تنفس مصنوعي مورد استفاده خود را براي كمك به بيماران مبتلا به ويروس كوويد -19 به بيمارستان هاي استراليا اهدا كنند.

اين درخواست كه از طرف (Australian Veterinarian Board of Council(AVBC، مطرح گرديد، با استقبال گسترده دامپزشكان كشور همراه بود.

در اين ميان جوليا كروفورد (Julia Crawford)، رئيس انجمن دامپزشكان استراليا (AVA)، گفت كه وي در مورد مناسب بودن اين دستگاهها در بيمارستان، چندان مطمئن نيست. وی علت اين امر را قديمی بودن اين دستگاهها می داند.

با اينحال سالی ان (Sally Anne)، رئيس شعبه تاسمانی AVBC ،  ‌معتقد است كه چون اين دستگاهها با تجهیزات مشابهی كه در بيمارستانها استفاده ميشوند تفاوت چندانی ندارند، بنابراين كاربرد آنها برای كادر درمان در بخش مراقبت های ویژه، نبايد چندان مشكل باشد.

كريس زاپالا(Chris Zapalla)، به گزارش ای بی سی ،معاون انجمن پزشكي استراليا، مي گويد كه امكان استفاده از تجهيزات تنفس مصنوعی حيوانات برای انسان كاملا امكان پذير است و اصلا موردی ندارد.

وی گفت كه بعضی از دستگاهها از جمله  CT و  MRI كه مختص انسانها هستند، برای حيوانات نيز كاربرد دارند.

اما علت اين تصميم گيری برای استفاده از این دستگاه ها به احتمال زیاد مواجه شدن با كمبود دستگاه هاي تنفس مصنوعی در صورت افزايش تعداد مبتلايان به ويروس كوويد-19 برميگردد.

در تاسمانی، برای جمعيت بيش از 500 هزار نفر تنها 50 دستگاه تنفس مصنوعی وجود دارد.

سارا كورتنی( Sara Courtney)، وزير بهداشت ایالت تاسمانی گفت كه دولت تلاش می كند تا تعداد اين دستگاهها را افزايش دهد و در اين مورد سفارشهایی برای خريد نيز انجام شده است.

دولت فدرال در حال بررسی و مطالعه پتانسيل و امكانات توليد كنندگان داخلی برای  توليد اقلام بهداشتی مورد نياز می باشد.

در اين خصوص كارخانه های مرتبط نیز اعلام همكاری نموده و حتی يكی از همين كارخانه ها كه در ويكتوريا فعاليت می کند، در حال افزایش ظرفيت توليد خود می باشد.

 

همچنین ببینید

کیت‌ تست کرونا در ۱۵ دقیقه در استرالیا

کیت‌های تست کرونا که در مدت ۱۵ دقیقه نتیجه آن مشخص می‌شود، به زودی در …