تعویق همه جراحی های غیر ضروری در استرالیا

نظام بهداشت استرالیا بر این امر تاکید دارد که چنانچه فردی نیاز فوری به خدمات پزشکی داشته باشد، در اسرع وقت تحت درمان قرار خواهد گرفت.

کابینه ملی استرالیا ،پس از اعلام نظر کمیته مدیریت حفظ سلامت استرالیا(AHPPC ) دستور داد تا از ساعت 23.59 به وقت محلی، 25 مارس 2020 ، انجام کلیه اعمال جراحی انتخابی غیر ضرور ،به جز جراحیهای مقوله یک و بعضی از موارد جراحی ذکر شده درمقوله 2 ،بطور موقت بحالت تعلیق در بیاید.

این دستورالعمل برای مراکز درمانی دولتی و خصوصی لازم الاجرا می باشد.

وزارت بهداشت دولت فدرال اعلام کرد، که 300 میلیون ماسک بعلاوه 30 میلیون ماسک که طی دو هفته آینده آماده خواهد شد، به همراه یک میلیون گان جراحی برای انبار تجهیزات پزشکی استرالیا سفارش داده شده است.

تولید کنندگان تجهیزات پزشکی در استرالیا نیز در جهت افزایش تولیدات خود تلاش می کنند.

هدف کابینه ملی از لغو بعضی از جراحی های انتخابی غیر ضروری، تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز مراکز درمانی دولتی و خصوصی برای آمادگی کامل در مقابله با شیوع ویروس کووید-19 می باشد.

هر یک از بیمارانی که در انتظار انجام عمل جراحی انتخابی بودند، براساس تشخیص تیم جراحی تخصصی خودشان، در هر یک از مقوله 1، 2و 3 به ترتیب زیر گروه بندی میشوند.

مقوله 1- بیمارانی که طی 30 روز آینده نیاز به عمل جراحی داشته و در صورت عدم انجام عمل ، ممکن است حال بیمار از وضعیت فعلی وخیم تر شده و در وضعیت اورژانسی قرار بگیرد.

مقوله2- بیمارانی که طی 90 روز آینده، نیازبه عمل جراحی دارند.

این دسته از بیماران ممکن است دچار درد، عدم کارکرد مطلوب بعضی ازاندامها یا ناتوانی شوند، اما در وضعیت اورژانسی قرار نخواهند گرفت.

مقوله 3- بیمارانی که تا سال آینده نیاز به درمان و عمل جراحی دارند. هر چند این بیماران ممکن است دچار درد یا عدم کارکرد مطلوب بعضی ازاندامها شوند، ولی بعید است که وضعیت بیماریشان از حالت فعلی وخیم تر شود.

تصمیم گیری در مورد اینکه بیماران در کدام مقوله گروه بندی شوند، به صلاحدید و نظر پزشکان متخصص بستگی دارد.

نظام بهداشت استرالیا بر این امر تاکید دارد که چنانچه فردی نیاز فوری به خدمات پزشکی داشته باشد، در اسرع وقت تحت درمان قرار خواهد گرفت.

با انجام این اقدامات و کارهایی که تاکنون انجام شده ، ما قادر خواهیم بود جلوی شیوع ویروس کرونا را گرفته و جان مردم را نجات دهیم.

همچنین ببینید

کیت‌ تست کرونا در ۱۵ دقیقه در استرالیا

کیت‌های تست کرونا که در مدت ۱۵ دقیقه نتیجه آن مشخص می‌شود، به زودی در …