تعطیلی کسب وکارهای استرالیا بدلیل شیوع ویروس کرونا و بیکاری تعداد زیادی از کارکنان آنها

صف های طولانی در دفاتر خدمات اجتماعی (سنتر لینک Centrelink) بدلیل بسته شدن واحدهای تجاری و بیکار شدن برخی از پرسنل این مشاغل در سراسر استرالیا

گروهی از کارکنان واحدهای تجاری که بدلیل بسته شدن محل کارشان،بعد از اجرای قانون مربوط به تعطیلی مشاغل خدماتی غیرضروری، شغل خود را از دست دادند، نگران و مضطرب از مشکلاتی که از این بابت پرداخت اجاره، قبوض و نگهداری از بچه خواهند داشت ، بیرون دفتر سنتر لینک (Centrelink) در پرت صف کشیده اند تا به نوبت وارد دفتر شده و برای دریافت حقوق بیکاری افراد جویای کار ( Jobseeker Payment) ثبت نام کنند. بدلیل رعایت فاصله جانبی، در هر نوبت فقط به 20 نفر اجازه ورود به داخل دفتر داده میشود.

خانم سوسی(Susi)، یکی از این افراد است که تا قبل روز قبل ، در یک کافه کار میکرد و اکنون بیکار شده است. وی میگوید که غیر از حقوقی که دریافت می کرد، منبع درآمد دیگری ندارد و اکنون نمی داند چطور هزینه اجاره و سایرنیازمندی هایش را تامین کند. به گزارش ای بی سی، تعدادی از این افراد که از صبح زود به اینجا آمده بودند جزو دهها هزار نفری هستند که در ایالت استرالیای غربی بواسطه دستور آقای موریسون، نخست وزیر، مبنی بر تعطیلی کسب و کارهای غیر ضروری با هدف جلوگیری از تجمع مردم و مقابله با افزایش شیوع ویروس کرونا، از کار بیکار شده اند.

بنا به گزارش خبرگزاری ها درهمه مراکز سنترلینک درکلیه ایالتها این وضعیت مشابه است.

همچنین ببینید

کیت‌ تست کرونا در ۱۵ دقیقه در استرالیا

کیت‌های تست کرونا که در مدت ۱۵ دقیقه نتیجه آن مشخص می‌شود، به زودی در …