بسته حمایتی دولت استرالیا شامل چه کسانی می‌شود و چگونه می‌توان آن را دریافت کرد

پارلمان فدرال استرالیا شب دوشنبه ۲۳ مارس بسته اقتصادی و حمایتی جدیدی را برای حمایت از اقتصاد این کشور در برابر شیوع ویروس کرونا تصویب کرد.

در این جلسه پارلمان لایحه‌های جدیدی مورد تصویب قرار گرفت که در راس آنها دو بسته ۱۷٫۶ میلیارد دلاری و ۶۶ میلیارد دلاری قرار داشت. در لایحه دیگری دولت مبلغ ۴۰ میلیارد دلار دیگر برای مواقع ضروری و پیش‌بینی نشده مرتبط به شیوع ویروس کرونا کنار گذاشت.

مهمترین و اصلی‌ترین هدف این بسته‌ها حمایت از اقشار کم‌درامد و آسیب‌پذیر و همچنین آنهایی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده‌‌ و با ساعات کاری آنها کمتر شده است. همچنین دولت تلاش می‌کند تا با تزریق پول به کسب و کارهای کوچک آنها را ترغیب کند تا کارمندان خود را حفظ کنند. در این گزارش جزئیات بسته حمایتی دولت برای افراد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نکات مهم بسته حمایتی دولت:

– از روز ۲۷ آوریل جویندگان کار (JobSeekers) علاوه بر مبلغی که در حال حاضر دریافت می‌کنند مبلغ ۵۵۰ دلار دیگر نیز دریافت کرده و مجموع دریافتی آنها به ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید.

– دو مرحله واریز ۷۵۰ دلاری برای آنهایی که کمک‌های حمایتی دریافت می‌کنند (شامل تامین اجتماعی، کهنه‌سربازان و دیگر دریافت کنندگان کمک‌های حمایتی و دارندگان کارت‌های کانسشن) انجام خواهد شد. این پرداخت‌ها در روزهای ۳۱ مارس و ۱۳ جولای انجام خواهند شد.

چه کسانی می‌توانند این کمک‌هارا دریافت کنند؟

برای اینکه بتوانید از کمک‌های دولتی استفاده کنید باید حتما شهروند استرالیا بوده و یا اقامت دائم این کشور(برای افراد ۲۲ تا ۶۶ ساله) را داشته باشید. افرادی که شهروند استرالیا نیستند به طور معمول باید مدت زمان مشخصی را منتظر بمانند اما دولت اعلام کرده که این زمان انتظار را حذف کرده است. دولت استرالیا همچنین اعلام کرده است که در نظر دارد کمک‌های فوق را برای دانشجویان تمام وقت نیز ارائه کند.

افرادی که در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند می‌توانند از بسته حمایتی دولت استفاده کنند:

  • JobSeeker Payment (and all payments progressively transitioning to JobSeeker Payment; those currently receiving Partner Allowance, Widow Allowance, Sickness Allowance and Wife Pension)
  • Youth Allowance Jobseeker
  • Parenting Payment (Partnered and Single)
  • Farm Household Allowance
  • Special Benefit recipients

تمامی آنهایی که در دسته‌بندی‌های فوق قرار دارند می‌توانند مبلغ کامل ۵۵۰ دلار در هر دو هفته را دریافت کنند.

تمامی آنهایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده باشند فارق از اینکه تمام‌وقت، پاره‌وقت و یا گژوال بوده‌اند واجد شرایط دریافت کمک دولتی خواهند بود.

متقاضیان جدید تنها در صورتی می‌توانند برای برای دریافت کمک‌های دولتی اقدام کنند که درآمد آنها به زیر ۱۰۸۶ دلار در هر دو هفته برسد.

چگونه اقدام کنیم؟

سنترلینک تاکید کرده است که متقاضیان جدید می‌توانند از طریق آنلاین و یا با تماس با شماره تلفن این مرکز درخواست خود را ثبت کنند.

دولت تصریح کرده است که:

– با شروع ماه آوریل ۲۰۲۰ متقاضیان جدید این امکان را خواهند داشت تا از طریق تماس تلفنی هویت خود را تائید کنند و بدین ترتیب نیازی به مراجعه حضوری به مراکز سنترلینک وجود نخواهد داشت.

– برای ثبت نام آنلاین، مردمی که تا کنون با سنترلینک ارتباط نداشته و ثبت نام نکرده بودند باید در ابتدا در وب‌سایت مای‌گاو (MyGov) ثبت نام کنند. پس از تکمیل ثبت نام آنها می‌توانند حساب سنترلینک خود را به حساب مای‌گاو لینک کنند. اگر تاکنون دریافتی از سنترلینک نداشته‌اید باید با این مرکز تماس بگیرید تا Customer Reference Number خود را دریافت کنید.

– متقاضیان دریافت کمک‌های حمایتی در دسته‌بندی‌های Jobseeker و Youth Allowance Jobseeker در ابتدا باید فرمی را در خصوص هویت، وضعیت اقامت در استرالیا و درآمد خود پر کنند و اعلام کنند که به دلیل شیوع ویروس کرونا ساعات کاری آنها کم و یا قطع شده است.

– اگر شما Soletrader و یا Self Employed هستید باید به هنگام ثبت درخواست اظهارنامه‌ای را پر کنید که در آن عنوان کنید کسب و کار شما متوقف شده و درآمد شما کاهش بسیار زیادی داشته است.

چه زمانی پول را دریافت می‌کنیم؟

جاش فرایدنبرگ، خزانه دار فدرال استرالیا اعلام کرده است که مبلغ تعیین شده برای آنهایی که مقرری معلولیت، مقرری بازنشستگی و Family Tax Benefit دریافت می‌کنند و همچنین دارندگان کارت‌های بهداشت افراد سالمند هستند از روز ۳۱ مارس واریز خواهد شد.

همچنین ببینید

کیت‌ تست کرونا در ۱۵ دقیقه در استرالیا

کیت‌های تست کرونا که در مدت ۱۵ دقیقه نتیجه آن مشخص می‌شود، به زودی در …