دانشگاه آدلاید استرالیا

دانشگاه آدلاید استرالیا (University of Adelaide) یک دانشگاه تحقیقاتی و آموزش عالی در سطح جهانی است که در قلب یکی از ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی (بر اساس تحلیل سالانه مجله اکونومیست ) قرار گرفته است. دانشگاه آدلاید در سال ۱۸۷۴ تأسیس شده است و سومین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد. این دانشگاه به طور مداوم در بین یک درصد دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی می شود و برترین دانشگاه در ایالت استرالیا جنوبی است که از اعضای دانشگاه های گروه هشت (دانشگاه های رده عالی استرالیا) نیز به شمار می آید.

دانشگاه آدلاید تاکنون فارغ التحصیلان برجسته زیادی را معرفی نموده است که در آن بین ۵ نفر برنده جایزه نوبل و بیش از ۱۰۰ نفر موفق به کسب بورسیه رودز (Rhodes Scholars) شده اند. این دانشگاه در بین دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در استرالیا محبوب است و در حال حاضر بیش از ۸۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مشاهده سایت دانشگاه ادلاید استرالیا

0

رتبه بندی های جهانی دانشگاه آدلاید استرالیا در سال ۲۰۲۰:

۱۰۶ = QS World Ranking 2020

۱۲۰= The Times Higher Education World University 2020

اطلاعات کلی دانشگاه ادلاید استرالیا:

 • نوع : دانشگاه دولتی
 • سال تاسیس : 1874
 • شهر : ادلاید
 • تعداد دانشجویان (۲۰۲۰) : 21,015
 • تعداد دانشجویان بین المللی (۲۰۲۰) : 8,625
 • نسبت دانشجویان زن به مرد : 51: 49

دانشگاه آدلاید به دلیل تحقیقات تأثیرگذار که به چالش های جهانی کمک می کند و منافع اقتصادی و اجتماعی را به همراه دارد، شناخته شده است و در آخرین دوره از نتایج رتبه بندی تحقیقات برتر برای استرالیا (ERA) که توسط شورای تحقیقات استرالیا (ARC) انجام شده است کیفیت بالای تحقیقات دانشگاه  آدلاید مورد تایید قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه با دستاوردها و اکتشافات قابل توجهی از جمله کشف و توسعه پنی سیلین ، توسعه اکتشافات فضایی، وای فای، اسکناسهای پلیمری و بلور شناسی  پرتو ایکس مشارکت داشته است.

پردیس دانشگاه آدلاید استرالیا:

دانشگاه آدلاید شامل ۵ پردیس است (  در سنگاپور قرار دارد North Terrace، Waite، Roseworthy، Thebarthon ،Ngee Ann-Adelaide ) که پردیس اصلی آن North Terrace می باشد که در مرکز شهر آدلاید قرار دارد و اطراف این پردیس  موزه های هنری استرالیای جنوبی قرار دارند و محوطه پردیس پوشیده از فضای سبز است. از طرفی در نزدیکی هر پنج پردیس دانشگاه تعداد بسیار زیادی رستوران و کافه، فروشگاه و اماکن پزشکی و درمانی  قرار دارد که امکانات مورد نیاز دانشجویان را فراهم می کنند. پردیس North Terrace  شامل اقامتگاه و خوابگاه برای دانشجویان است و همچنین کتابخانه معروف Barr Smith در این پردیس قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه آدلاید استرالیا:

 • دانشکده ی هنر
 • دانشکده ی مهندسی، کامپیوتر و علوم ریاضی
 • دانشکده ی علوم پزشکی و بهداشت
 • دانشکده ی علوم
 • دانشکده ی حرفه ایی

تصاویری ار دانشگاه ادلاید استرالیا:

 

همچنین ببینید

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا

انگیزه نامه تحصیلی (SOP) برای مهاجرت به استرالیا

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در استرالیا یکی از راه های …