دانشگاه وسترن استرالیا

دانشگاه وسترن استرالیا (University of Western Australia) یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی در استرالیا است که در شهر پرت، در ایالت استرالیای غربی قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۱۱ توسط قانون مجلس استرالیای غربی تأسیس شد و ششمین دانشگاه قدیمی استرالیا شناخته می شود. دانشگاه وسترن استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برترجهان قرار دارد و عضو گروه هشت (دانشگاه های رده عالی استرالیا) نیز می باشد و دارای فعالیت های تحقیقاتی و امکاناتی بالاتر از حد استاندارد جهانی است. هدف دانشگاه UWA قرار گرفتن در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا تا سال ۲۰۵۰ می باشد.

مشاهده سایت دانشگاه وسترن استرالیا

 

در این دانشگاه از ۱۸۴۶۰ دانشجوی در حال تحصیل، نزدیک به ۹۰۰۰ دانشجوی آن را دانشجویان بین المللی که تحصیل در استرالیا را انتخاب کرده اند تشکیل می دهند. در سال ۲۰۱۸، ریاضیدان آکشای ونکاتش، دریافت‌کننده مدال فیلدز از فارغ‌التحصیلان دانشگاه وسترن استرالیا بود و بری مارشال و رابین وارن از اعضای هیئت علمی دانشگاه UWA، موفق به کسب جایزه نوبل شدند.

رتبه بندی های جهانی دانشگاه وسترن استرالیا در سال ۲۰۲۰:

131 = The Times Higher Education World University 2020

86 = QS World Ranking 2020

اطلاعات کلی دانشگاه وسترن استرالیا:

  • نوع : دانشگاه دولتی
  • سال تاسیس : 1946
  • شهر : پرت
  • تعداد دانشجویان (۲۰۲۰) : 18,460
  • تعداد دانشجویان بین المللی (۲۰۲۰) : 8,753
  • نسبت دانشجویان زن به مرد : 51: 49

فارغ التحصیلان UWA در مقایسه با فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر استرالیای غربی موفق ترین افراد در زمینه اشتغال به کار تمام وقت بوده اند و آنها با نرخ اشتغال ملی فارغ التحصیلان مطابقت داشته و یا فراتر رفته اند. همچنین بر اساس مطالعه مستقلی که بوسیله ACIL-Tasman در سال ۲۰۱۰ پیرامون ارزش دانشگاه وسترن استرالیا در اقتصاد کشور انجام شد پیش‌بینی می شود که در ۴۰ سال آینده دانشگاه UWA بیش از ۶۰ میلیون دلار در جامعه استرالیا غربی از طریق تحقیقاتش، عملکردهای تحصیلی، توانایی‌ها، رابطه‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها مشارکت خواهد داشت.

پردیس دانشگاه وسترن استرالیا:

دانشگاه وسترن استرالیا دارای سه پردیس (Crawley ,Claremont, Albany) است که پردیس اصلی این دانشگاه در حومه شهر Crawley قرار دارد و ده دقیقه از منطقه تجاری مرکز Perth فاصله دارد. پردیس Crawley در کنار رودخانه swan در Crawley قرار دارد یکی از زیباترین پردیس ها در استرالیا محسوب می‌شود. این پردیس را از فضاهای سبز احاطه شده است و دارای سالن های مطالعه است، همچنین برای استراحت نیز می‌توانید از هوای معتدل Perth استفاده کنید. پردیس Claremont تنها چند دقیقه از پردیس اصلی crawley فاصله دارد. این پردیس مرکز آموزش زبان انگلیسی، مؤسسه آموزش و مهارت‌های بین‌المللی در زمینه سلامتی، مؤسسه کنفوسیوس و بورد امتحان موسیقی استرالیا (AMEB) می‌باشد. پردیس Albany دانشگاه وسترن استرالیا نیز  در ساحل جنوبی آلبانی قرار دارد که ۴٫۵ ساعت با ماشین از Perth فاصله دارد.

 دانشکده های دانشگاه وسترن استرالیا:

  • هنر، کسب و کار، حقوق و آموزش
  • مهندسی و علوم ریاضی
  • علوم پایه
  • بهداشت و علوم پزشکی

 

تصاویری از دانشگاه وسترن استرالیا:

همچنین ببینید

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا

انگیزه نامه تحصیلی (SOP) برای مهاجرت به استرالیا

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در استرالیا یکی از راه های …