تحصیل در استرالیا مقطع فوق لیسانس

آیا می‌دانستید کشور استرالیا رتبه سوم را در میان مقاصد تحصیلی دانشجویان بین‌الملل دارا می‎باشد؟ همچنین دانشگاه‎های استرالیا از لحاظ کیفیت پژوهشی و آموزشی از شهرت جهانی برخوردار است؟

به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد، متقاضیان فرصت تجربه چیزهایی را دارند که استرالیا را به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری تبدیل کرده است و همچنین می‌توانند از فرصت‌های تحصیلی ویژه ارائه شده دانشگاه‌های استرالیا بهره‌مند شوند.

در اینجا به برخی از مزایای دوره های کارشناسی ارشد این کشور اشاره شده است:

  • شهرت جهانی- هشت دانشگاه استرالیایی در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد که نشانگر برتری علمی کشور می‌باشد.
  • دوره‌های شناخته شده در سطح جهانی- دوره‌های کارشناسی ارشد که توسط سیستم درجه‌بندی بریتانیا طراحی شده است، در سرتاسر جهان مورد قبول است.
  • چشم انداز بین‌المللی
  • شرایط آب و هوایی بی‌نظیر و کیفیت بالای زندگی
  • فرصت‌های پژوهشی ویژه

انواع دوره‌های کارشناسی ارشد در استرالیا:

دوره‌های کارشناسی ارشد، چشم اندازی حرفه ای و سطح بالا در رشته تحصیلی یا حوزه فعالیت حرفه‌ای دانشجویان ایجاد می‌کند. این دوره‌ها معمولا شامل یک الی دو سال تحصیل تمام وقت می‌شود. دوره‌های کارشناسی ارشد در سه فرمت زیر ارائه می‌شوند:

  • دوره کارشناسی ارشد (کار کلاسی): این دوره‌ها شامل کار کلاسی، پروژه کاری و پژوهشی در مجموعه‌های مختلف می‌شود. متقاضیان برای ورود به این دوره ها باید دوره کارشناسی (آنرز) گذارنده باشند یا دارای مدرک فارغ التحصیلی یا دیپلم باشند.
  • دوره کارشناسی ارشد (پژوهشی): حداقل دو-سوم این دوره‌ها را مسائل پژوهشی در برمی‌گیرد و شامل پایان‌نامه های بنیادی یا پروژه‌های پژوهشی می‌شود که اغلب در خارج مورد بررسی قرار می‌گیرند. از الزامات ورود به این دوره‌ها، در دست داشتن مدرک کارشناسی (آنرز) و یا ورودی سال اول کارشناسی ارشد است.
  • دوره کارشناسی ارشد (گسترده): این دوره‌ها شامل پروژه ‌های مبتنی بر کار می‌شوند. متقاضیان برای ورود به این دوره ها نیازمند برخورداری از صلاحیت و تجربه حرفه ای مرتبط و یا تجربه‌های گسترده حرفه ای مرتبط می‌باشند.

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا:

مدت زمان دقیق دوره کارشناسی ارشد بستگی به محتوا و دوره تحصیلی دارد. در برخی از موارد سابقه علمی و حرفه ای عامل موثری به حساب می‌آیند. اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد در استرالیا بین یک الی دو سال زمان می‌برد.

شهریه و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا:

در کشور استرالیا، شهریه دوره‌های تکمیلی توسط دانشگاه‌ها تعیین می‌شود و دولت هیچ نقشی در آن ندارد، در نتیجه متقاضیان با طیف گسترده ای از هزینه ها در سرتاسر موسسات و دوره‌ها مواجه می‌شوند. میزان شهریه برای شهروندان استرالیایی و نیوزیلندی کمتر از دانشجویان بین‌المللی است.

به عنوان راهنمای کلی، شهریه دوره‌ها بین ۲۰.۰۰۰ و ۳۷.۰۰۰ دلار استرالیا در هر سال (۲۹.۰۰۰-۱۵.۶۶۰ دلار آمریکا) برای دانشجویان خارج از کشور هزینه دارد. کارشناسی ارشد هنر و علوم انسانی کمترین شهریه را دارند، این در حالیست که دوره های علوم پایه در قسمت بالای این میزان قرار دارند. شهریه رشته‌هایی همچون دامپزشکی و پزشکی می‌توانند از این مبالغ بالاتر باشند.

همچنین ببینید

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا

انگیزه نامه تحصیلی (SOP) برای مهاجرت به استرالیا

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در استرالیا یکی از راه های …