Concentrating students at the lecture hall

تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

سیستم آموزشی دوره لیسانس در استرالیا بر اساس نظام دانشگاهی بریتانیا برپا شده است. دانشگاه های استرالیا برخی از انواع دیگر دوره های کارشناسی (یعنی مدارک پایه) را که در انگلستان اجرا می شود را ارائه نمی دهند، اما در کل، این سیستم آموزشی مشابه نظام آموزشی انگلستان می باشد.

یکی از عواملی که سیستم آموزش عالی استرالیا را از سیستم های آموزشی در اکثر کشورهای دیگر منحصر به فرد می کند؛ به عنوان چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) شناخته می شود. این چارچوب کلیه آموزش های استرالیا را مدیریت می کند، اما به طور خاص در سطوح متوسطه (دبیرستان) و دانشگاه  (دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد) تمرکز دارد. AQF آموزش را به سطوح مختلفی تقسیم می کند که بر اساس میزان تحصیلات دانشجویان متفاوت است. چارچوب کالج و دانشگاه شامل ده سطح مختلف است. ۷ سطح اول AQF در مقطع کارشناسی ارائه می شود، سطح ۸ بین مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است و سطوح ۹ و ۱۰ در سطح تحصیلات تکمیلی هستند.

سطوح ا تا ۴

این دوره ها مربوط به مراحل آموزشی مقدماتی هستند. گرفتن این مدارک از ۶ ماه تا یک سال طول می کشد.دو سطح ابتدایی مشابه مدارکی هستند که شما ممکن است در سایر کشورها برای شغل هایی مانند موقعیت های اداری و سایر موقعیت هایی که کمی به آموزش های رسمی نیاز ندارید پیدا کنید. سطوح ۳ و ۴ شبیه به مدارک حرفه ای می باشد که در دانشکده بازرگانی ارائه می شود و مهارت های تخصصی تر مانند جوشکاری، ماشین آلات و مهارت های اساسی IT را در بر میگیرد.

سطح ۵ – مدرک دیپلم

سطح دیپلم یک مرحله بالاتر از سطح ۴ است و به دانشجویان کمک می کند تا دانش شناختی و فنی پیشرفته ای را در زمینه خاص به دست آورند.  این سطح معمولا در حوزه های تخصصی ارائه می شودو به طور معمول دو سال زمان می برد تا دانشجویان این مدرک را بدست آورند.

سطح ۶- دیپلم پیشرفته (فوق دیپلم)

دوره فوق دیپلم ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد و اگر دانشجو تصمیم بگیرد که دوره لیسانس را هم ادامه دهد، باید حدود ۳ تا ۴ ترم دیگر را بگذراند. مدرک فوق دیپلم به کسانی که در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل می کنند داده می شود. مدرک کاردانی می تواند در روند اشتغال در استرالیا یا کشور اصلی شما بسیار مفید باشد.

سطح۷- مدرک کارشناسی

سطح ۷ همان مدرک کارشناسی می باشد که در سرار دنیا نیز با این عنوان شناخته شده است. با توجه به نوع دانشگاه، رشته و هدفی که دانشجو دنبال می کند مدت زمان تحصیل کارشناسی در استرالیا ۳ تا ۴ سال طول می کشد.

برخی از رشته هایی که در دوره کارشناسی در استرالیا ارائه می شوند عبارتند از:

 • انسان شناسی و باستان شناسی
 • تاریخ کلاسیک
 • علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و غیره)
 • علوم کامپیوتر
 • کسب و کار (اقتصاد، مدیریت)
 • حقوق
 • زمینه های پزشکی / زمینه های پیش پزشکی
 • موسیقی و هنر
 • فلسفه و دیگر رشته های مشابه
 • انگلیسی (ادبیات و غیره)
 • الهیات و دین

شرایط لازم برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را دارند می توانند در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل شوند. البته آن ها می توانند برای تحصیل در سال دوازدهم در یکی از کالج های این کشور نیز درخواست پذیرش دهند .این دسته از دانشجویان می بایست مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان  و پیش دانشگاهی و همچنین مدرک بین المللی زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) را ارائه دهند.

همچنین ببینید

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا

انگیزه نامه تحصیلی (SOP) برای مهاجرت به استرالیا

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در استرالیا یکی از راه های …