تحصیل در استرالیا در مقطع دبیرستان

دوره تحصیلی در استرالیا پیش از ورود به دانشگاه به دو مقطع ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود. همچنین مدارس در استرالیا به ۲ بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که دانش آموزان بین المللی می توانند برای هر دو نوع مدرسه درخواست پذیرش دهند. مدت تحصیل مقاطع ابتدایی و دبیرستان در ایالت های استرالیا متفاوت است اما به‌‌طور كلی دوران‌ ابتدايی ۶ يا ۷ سال‌ به طول می انجامد و دانش‌آموزان‌ بين‌ سنين‌ شش‌ تا يازده‌ سالگی در مدارس‌ ابتدايی پذيرفته‌ می‌شوند. دوران‌ دبيرستان‌ از سال‌ هفتم‌ تا دوازدهم و يا سال‌ هشتم‌ تا دوازدهم خواهد بود که ۶ یا ۵ سال طول می کشد. در صورت‌ اتمام‌ موفقيت‌آميز سال‌ دوازدهم‌ دبيرستان‌ يا كالج، دانش‌آموزان‌ گواهينامه‌ دانش‌‌آموختگی سال‌ دوازدهم‌ (Year 12 Certificate) يا گواهی ورود به‌ آموزش‌ عالی (Tertiary Entrance Statement) دريافت‌ می‌كنند.

ارزیابی مدارک دانش آموزان بین المللی براساس نمرات آن ها در دروس اختصاصی مانند ریاضیات صورت می گیرد همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی از ملزومات می باشد. دانش آموزان قبل از ورود به کلاس های درسی می بایست آمادگی لازم را در صحبت کردن و درک مطلب به زبان انگلیسی داشته باشند و در صورتی که این مهارت را کسب نکرده باشند، کلاس های آماده سازی برای این دانش آموزان در استرالیا برگزار می شود. دانش آموزانی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند ملزم به داشتن یک همراه از خانواده مانند پدر، مادر، برادر و یا خواهر بالای ۲۲ سال می باشد. چنانچه هیچ یک از افراد خانواده قادر به همراهی دانش آموز در استرالیا تا رسیدن وی به سن ۱۸ سالگی نباشند، می بایست شخص دیگری را به صورت رسمی به عنوان قیم دانش آموز معرفی نمایند.

هزینه تحصیل در دبیرستان های استرالیا

شهریه دوره دبیرستان در استرالیا برای مدارس دولتی تقریبا ۶۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار استرالیا و برای مدارس خصوصی  در حدود ۱۸۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار استرالیا سالانه می باشد.

همچنین ببینید

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا

انگیزه نامه تحصیلی (SOP) برای مهاجرت به استرالیا

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در استرالیا یکی از راه های …