تحصیل رایگان در استرالیا

شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا، بورسیه‌ای بین المللی است و بودجه آن توسط دولت استرالیا تامین می‌گردد. این بورسیه برای تمامی شهروندان استرالیایی و دیگر کشورهای جهان قابل استفاده می‌باشد؛ کشورهای قاره آمریکا، حوزه کارائیب، اروپا، خاورمیانه، منطقه اقیانوس آرام و آسیا در این لیست قرار دارند.

کمک هزینه و بورسیه تحصیلی اندور استرالیا (The Australia Awards Endeavour Scholarships and Fellowships) عموما متعلق به دوره‌های آموزشی و پژوهشی تحصیلات تکمیلی می‌باشد. از چهار بورسیه تحصیلی که برای متقاضیان بین المللی در نظرگرفته شده، یک کمک هزینه تحصیلی متعلق به پژوهش‌های کوتاه مدت دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است (حداکثر مبلغ این بورسیه ۲۴.۵۰۰ دلار استرالیا برای شش ماه می‌باشد)، یکی دیگر متعلق به توسعه حرفه‌ای (حداکثر مبلغ این بورسیه ۱۸.۵۰۰ دلار استرالیا برای چهار ماه می‌باشد) و یک بورسیه برای آموزش حرفه‌ای در مقطع دیپلم یا کاردانی (VET) در نظر گرفته شده است که برای هر ترم مبلغ ۶.۵۰۰ دلار استرالیا برای دو سال ونیم اعطا می‌گردد (حداکثر مبلغ این بورسیه ۱۳۱.۰۰۰ دلار می‌باشد).

دانشجویان بین المللی که درصدد کسب بورسیه برای دوره‌ی کامل کارشناسی ارشد و یا دکترا می‌باشند باید برای دریافت بورسیه تحصیلات تکمیلی اقدام کنند؛ این بورسیه تا مبلغ ۱۵.۰۰۰ دلار برای هرترم و به مدت ۲ سال برای دانشجویان ارشد و ۴ سال برای دانشجویان دکترا اعطا می‌گردد (حداکثر مبلغ بورسیه برای دوره کارشناسی ارشد ۱۴۰.۵۰۰ دلار و برای دوره دکترا ۲۷۲.۵۰۰ دلار است).

بورسیه تحصیلی دولت استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه‌ تحصیلی استرالیا که در گذشته تحت عنوان بورسیه توسعه استرالیا (ADS) شناخته می‌شد، بورسیه‌ای توسعه‌ای و بلند مدت است که توسط وزارت امورخارجه و تجارت استرالیا اداره می‌شد. این بورسیه برای افرادی که متعلق به کشورهای درحال توسعه به‌ویژه منطقه هند و اقیانوس آرام هستند فرصتی فراهم می‌کند تا در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بصورت تمام وقت در دانشگاه‌های استرالیا و موسسات فنی و آموزش عالی (TAFE) تحصیل کنند. از مزایای این بورسیه می‌توان به پرداخت شهریه کامل، هزینه بلیط رفت و برگشت، کمک هزینه اسکان، کمک هزینه‌های زندگی (CLE)، بیمه سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) و غیره اشاره کرد.

بورسیه تحصیلات تکمیلی اندور (Endeavour Postgraduate Scholarship Awards)

بورسیه تحصیلات تکمیلی اندور تمام هزینه‌های مالی دانشجویان بین‌المللی را پشتیبانی می کند تا آنها بتوانند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در سطوح ارشد یا دکترا از طریق کارکلاسی یا تحقیقاتی در هر رشته و تخصصی در استرالیا مشغول به تحصیل شوند. این بورسیه شامل شهریه، کمک هزینه سفر، کمک هزینه زندگی، حقوق ماهیانه همراه با بیمه سلامت و سفر می‌شود.

بورسیه تحقیقاتی بین الملل در مقطع تحصیلات تکمیلی استرالیا (IPRS)

این بورسیه (IPRS) به دانشجویان بین الملل این امکان را می‌دهد تا دوره پژوهشی را در مقاطع تحصیلات تکمیلی در استرالیا بگذرانند و در کنار پژوهشگران برجسته استرالیا تجربه کسب کنند. این بورسیه به مدت دو سال در مقطع کارشناسی ارشد و یا سه سال در مقطع دکترا اعتبار دارد. بورسیه تحصیلی IPRS شامل شهریه و هزینه‌های بیمه سلامت می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های استرالیا

بورس های تحقیقاتی بین المللی دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی از داوطلبانی که برای شرکت در دوره‌های تحقیقاتی دکتری یا کارشناسی ارشد از طریق دوره‌های تحقیقاتی این دانشگاه واجد شرایط می شوند، دعوت به عمل می‌آورد تا از بورسیه تحصیلی تحقیقاتی بین المللی سیدنی (USydIS) بهره‌مند گردند. از مزایای این بورسیه، می‌توان به پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی تا سه سال با قابلیت تمدید یک ترم برای دانشجویان دکتری اشاره کرد.

بورسیه بین المللی دانشگاه مک‌کواری

بورسیه بین المللی دانشگاه مک‌کواری برای دانشجویان برجسته‌ای که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در پردیس نورس راید (North Ryde) دانشگاه مک‌کواری را دارند بصورت جزئی بورسیه اعطا می‌کند. مقدار این بورسیه تا مبلغ ۱۰.۰۰۰ دلار استرالیا متغیر است.

بورسیه تحقیقاتی دانشگاه ملبورن(MRS)

بورسیه تحقیقاتی توسط دانشگاه ملبورن پایه‌گذاری شد و به دانشجویان موفق داخلی و خارجی به منظور پژوهش اعطا می‌گردد. از مزایای این بورسیه می‌توان به پرداخت هزینه تحصیل، کمک هزینه زندگی، هزینه‌های جابه‌جایی و بیمه سلامت دانشجویان خارجی اشاره کرد.

بورسیه بین المللی دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید به منظور جذب دانشجویان بین المللی با کیفیت بالا در مقاطع تحصیلات تکمیلی به حوزه‌های قدرتمند تحقیقاتی در دانشگاه آدلاید، بورسیه بین المللی (ASI) اعطا می‌کند؛ هدف از این امر حمایت از تلاش‌های تحقیقاتی است. از مزایای بورسیه آدلاید می‌توان به شهریه، کمک هزینه زندگی بصورت سالیانه و بیمه سلامت اشاره کرد.

بورسیه بین المللی دانشگاه فلیندرز در مقطع تحصیلات تکمیلی

بورسیه تحقیقاتی و بین‌المللی فلیندرز در مقطع تحصیلات تکمیلی (FIPRS) به متقاضیانی اعطا می‎گردد که واجد شرایط بوده و درصدد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر در دانشگاه فلیندر می‌باشند؛ این بورسیه به مدت دو سال برای دوره کارشناسی ارشد و به مدت سه سال برای دوره‌ی دکترا قابل استفاده می‌باشد. این بورسیه تحصیلی شامل شهریه دانشجویان بین‌الملل، کمک هزینه‌های زندگی، هزینه های جابه‌جایی و بلیط هواپیما می‌شود.

همچنین ببینید

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا

انگیزه نامه تحصیلی (SOP) برای مهاجرت به استرالیا

تنظیم انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا تحصیل در استرالیا یکی از راه های …